2. postna nedelja, 1. marec 2015

II. POSTNA NEDELJA, 1. marec

• Namenska nabirka: potem ko smo lani jeseni zbrali dovolj sredstev za nova cerkvena okna, vrata in popravilo zvonov, se sedaj obračamo na vas s prošnjo za pokritje stroškov obnove cerkvenih klopi, ki jih je potrebno na novo tapecirati ter zbrusiti in polakirati leseni pod s klečalniki (da jih bo mogoče normalno čistiti) – hvala za vaše darove!
  • 18.30 – križev pot
  • 20.00 – katehetski odbor

PONEDELJEK, 2. marec

• Nadaljujemo z VEROUKOM po urniku.

TOREK, 3. marec

• 20.00 – zadnja seja Župnijskega pastoralnega sveta v mandatu 2010-2015

ČETRTEK, 5. marec – prvi v mesecu

• 18.00 – molitvena ura za nove duhovne in redovne poklice
  • 20.15 – srečanje zakoncev sv. Eme

PETEK, 6. marec – prvi v mesecu

• Dopoldne bomo duhovniki obiskovali bolnike po domovih in jim delili zakramente ozdravljanja – PISARNA ob 11h ODPADE!
  • 18.30 – križev pot molijo birmanci

SOBOTA, 7. marec

• Na oglasnih mestih visi LISTA KANDIDATOV za novi ŽPS z imeni, priimki in fotografijami – podrobno si jo oglejte, da se boste naslednjo nedeljo, 8. marca, lažje odločili, koga obkrožiti, ali pa še dodatno predlagali svoje kandidate…
  • Na pepelnico ste v DOBRODELNI NABIRKI zbrali 710 € in tako pomagali 8 družinam pri plačilu stanovanjskih stroškov – Bog povrni!

III. POSTNA NEDELJA, 8.3.2015

IZBOR NOVIH ČLANOV ŽPS: po vsaki nedeljski maši boste verniki, ki ste prejeli zakramente uvajanja in dopolnili 16 let, pri glavnih vratih pod korom dobili glasovnico, ki jo boste lahko takoj izpolnili in oddali v skrinjico ob obeh izhodih ali pa nesli domov in jo vrnili izpolnjeno naslednjo nedeljo – že naprej hvala za vaše odgovorno sodelovanje!

V pomoč pri posredovanju predlogov za izbor članov ŽPS, smo v naši župniji pripravili kandidatno listo, na kateri so predstavljene osebe, ki smo jih prepoznali kot primerne za opravljanje te naloge.

Andrej Anžlovar
Drago Arko
Stanko Cankar
Mateja Klinar
Paulina Korošec Kocmur
Maja Mlakar Perko
Igor Peršolja
Nina Popek
Tomaž Potokar
Neja Samar Brenčič
Mirjam Sterle
Aleksander Sašo Žagar

• 10.00 – sv. mašo oblikujejo prvoobhajanci in njihovi starši

POSTNI GOVORNIK:

v nedeljo, 15. marca ob 19h nas bo obiskal p. Karel Gržan, ki bo imel med mašo postni nagovor, po maši pa nam bo spregovoril o skrivnosti trpljenja;
pred kratkim je namreč napisal knjigo Le kaj počne Bog v nebesih, ko pa je na zemlji toliko trpečih?

POSTNO ROMANJE v soboto, 21.3.
Skupaj z Vičani in Bežigrajčani lahko poromate v Šmarje pri Jelšah (baročne kapelice s križevim potom) in v Ludbreg na Hrvaškem, kjer so od 15. st. relikvije presvete Rešnje krvi). Prispevek za kosilo, vožnjo in cestnino je 32€; prijave v žup. pisarni!

LETOVANJE V STRUNJANU
za ministrante, pevce otroškega in mladinskega zbora ter animatorje bo takoj po zaključku šolskega leta od 28. junija do 4. julija 2015