2. velikonočna nedelja, 12.4.2015

BELA, 12.4. – NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

»Hočem, da praznik mojega usmiljenja slovesno obhajate prvo nedeljo po veliki noči. Povej ranjenim ljudem, da se morajo zateči k mojemu usmiljenemu Srcu in dal jim bom svoj mir.
Preden pridem kot pravičen sodnik, pridem kot kralj usmiljenja.«
(Jezus sv. Favstini Kowalski)

• 10.00 – pri družinski maši bomo priče podelitve zakramentov krsta, obhajila in birme odrasli osebi – katehumeni; sodelujejo prvoobhajanci in njihovi starši

TOREK, 14. april

SOBOTA, 18. april

• 9.30 – za čiščenje cerkve so na vrsti starši veroučencev 1. razreda, otroci pa bodo imeli istočasno katehezo in delavnice pod vodstvom katehistinj Ane in Tine

DAR OD ŽEGNA

Ob blagoslovu jedi so naši župljani napolnili kar nekaj košar z velikonočnimi jedmi in dobrotami, vsega je bilo cca. 165 kg, med drugim tudi 300 pirhov. Na velikonočni ponedeljek dopoldne pa smo sodelavci župnijske Karitas delili »žegen« mnogim rednim obiskovalcem ter tudi brezdomcem in posameznikom, ki so prebrali naše obvestilo (vse skupaj 147 oseb). Hvaležnost, veselje in voščila, ki smo jih bili deležni v tem dopoldnevu, naj postanejo SEME DOBROTE za nove potrebe!

V imenu ŽK, Ana Stepančič

3. VELIKONOČNA NEDELJA, 19. april 2015

• 10.00 – družinsko mašo bodo oblikovali veroučenci 1. razreda in OPZ »Sončna pesem«
  • 11.45 – Stara cerkev: po sv. maši bo v cerkvi kulturno umetniška prireditev »Jernejev pozdrav pomladi«, kjer bodo nastopili naši mladi glasbeniki
  • 19.00 – birmanska maša, pri kateri bo pel Mladinski zbor
TetaMaraPlakatob 20.00 – ob 70 – letnici konca II. svetovne vojne in tragičnih dogodkov takoj po njej

prirejamo

filmsko – pogovorni večer

VARUHI SPOMINA

ogledali si bomo krajši film z naslovom »Teta Mara«, ki je pričevanje o medvojnih in povojnih dogodkih, o bratih, ki so odhajali v vojsko, o umiranju in trpljenju, ki ga ob koncu vojne še ni bilo konec…

Sledil bo pogovor o pomenu resnice in sočutja v medosebnih in družbenih odnosih z gosti: Davidom Sipošem, režiserjem, Rokom Andresom, dramaturgom, Tatjano Splichal, producentko in Romano Bider, pobudnico Vseposvojitve.

Vabljeni!