22. navadna nedelja, 30. avgust 2015

BOGU HVALA za bogat oratorijski teden, predvsem pa za 15 mladih animatorjev, ki so pod vodstvom katehistinje Ane Splichal skrbeli za 50 otrok; hvala tudi Heleni Crček za ustvarjalnico in Neji S. Brenčič za starševsko katehezo in supervizijo za animatorje; posebna zahvala pa gre našemu kuharju Arpadu, ki je (z občasnimi pomočnicami) pripravljal tople obroke za 70 otrok in mladih – Bog vam obilno povrni za vse, »kar ste storili kateremu teh najmanjših bratov«!

PONEDELJEK, 31. avgust

• V pisarni že sprejemamo mašne namene za OKTOBER in NOVEMBER!
  • Med uradnimi urami bo ves teden potekal VPIS OTROK v 1. razred verouka – starši naj s seboj prinesejo družinsko knjižico (če so cerkveno poročeni) ali potrdilo o krstu (če je bil otrok krščen v drugi župniji).

SREDA, 2. september

• 9.00 – somaševanje dekanijskih duhovnikov v naši cerkvi bo vodil arhidiakon škof Anton Jamnik; k sv. maši vabimo tudi božje ljudstvo!

ČETRTEK, 3. september – prvi v mesecu

• 18.00 – molitvena ura za nove duhovniške in redovniške poklice ter stanovitnost poklicanih

PETEK, 4. september – prvi v mesecu

• Dopoldne bomo obiskovali bolnike in ostarele po domovih in jim prinašali Kristu-sovo zakramentalno pomoč in tolažbo…
  • 18.00 – molitvena ura v čast usmiljenemu Jezusovemu in brezmadežnemu Marijinemu srcu
  • 20.00 – tajništvo ŽPS

23. NAVADNA NEDELJA, 6. september

• Pri vseh mašah bo nabirka za tapeciranje in obnovo poda pod cerkvenimi klopmi – hvala za vaš dar!

VEROUČNI URNIK za šolsko leto 2015/16 je že objavljen na oglasnem steklu in na spletni strani župnije, prav tako pa si ga lahko vzamete natisnjenega na lističih ob izhodu iz cerkve – z osnovnošolskim veroukom bomo začeli 7. septembra!

MOLITVENI DAN za nove duhovne poklice bo v soboto, 12. septembra ob 9h na Brezjah – župnije naše dekanije smo dolo-čene za sodelovanje pri pro-gramu, zato bomo organizirali tudi skupni avtobusni prevoz (podrobne informacije o uri odhoda dobite naslednji teden!)

ŽUPNIJSKO ROMANJE
Za konec septembra (25. – 27.) napovedujemo romanje v Međugorje, ki ga bo vodil p. Bogdan Knavs; prijave zbiramo v župnijski pisarni!