23. navadna nedelja, 7. september 2014

• 20.00 – katehetski svet

PONEDELJEK, 8. september – Marijino rojstvo, slovesni praznik

• svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.

ioachim-si-anaMariji bomo za rojstni dan podarili prenovljeno sliko Brezmadežne, ki jo je l. 1933 za našo cerkev (skupaj s freskami svetnikov Frančiškovih redov za glavnim oltarjem) naslikal p. Blaž Farčnik. »V okviru posegov so bili opravljeni postopki snemanja platna z okvirja in podokvirja, sondiranja, fizičnega in kemičnega čiščenja materialnih nosilcev, utrjevanja poškodb in konserviranja. Poškodbe in odrgnine so zapolnjene in retuširane v t.i. strateggio tehniki. Zaključna zaščita je izvedena s slojem polmat damar laka. Restavriran in ustrezno zaščiten je tudi okrasni okvir« (Vesna Obid, restavratorka). Stroške obnove (4.500€) so prevzeli nase Marijini častilci, ki želijo ostati neimenovani. Bog povrni!

• ZAČETEK VEROUKA – k prvi uri naj veroučenci prinesejo podpisana spričevala in 15€ za učbenike, liturgične zvezke in druge katehetske pripomočke, ki jih bomo uporabljali med letom.

TOREK, 9. september

• 17.30 – ministranstke vaje
  • 17.45 – pevske vaje za Otroški zbor

ČETRTEK, 11. september

• 20.00 – pevske vaje Župnijskega zbora, h katerim vabimo tudi »praznične« pevce za sodelovanje v združenem zboru (glej: sobota, 13.9. ob 20h in nedelja, 14.9. ob 16h)

SOBOTA, 13. september

• 20.00 – pevska vaja združenih frančiškanskih zborov pod vodstvom prof. Matjaža Barba

24. NAVADNA NEDELJA, 14.9.

• Povišanje sv. Križaprovinca-sv-kriza
  • 10.00 – uvodna maša v novo katehetsko leto
  • 16.00 – PRAZNIČNA MAŠA ob 500 – letnici začetkov Slovenske frančiškanske province sv. Križa, ki se je bodo poleg bratov prvega in članov Frančiškove-ga tretjega reda udeležili tudi škofje; združeni zbori frančiškanskih župnij pa bodo prepevali pesmi slovenskih frančiškanskih skladateljev (Sattner, Hribar, Ačko, Špendov). Prosimo vas za domače pecivo, da bomo lahko pogostili vse, ki bodo ob tem jubileju obiskali našo cerkev!

• MAŠNI termini za oktober so že zasedeni – za november začnemo sprejemati namene 1. oktobra!
  • OPOZORILO: v sredo, četrtek in petek bo skozi ves dan slišati zvonjenje, ker bodo mojstri po namestitvi novih kembljev uglaševali zvonove – hvala za razumevanje!
  • ROMANJE – skupina Verouk za odrasle vabi tudi druge, da se jim pridružite na romanju po Prlekiji in Prekmurju 18. in 19. oktobra.