26. navadna nedelja, 28. 9. 2014 – SLOMŠKOVA NEDELJA

• 20.00 – sestanek za župnijske zborovodje in organisteslomsek1

PONEDELJEK, 29. september

• 17.00 – sestanek za starše 1. razreda
  • 19.00 – sestanek za starše birmancev (8. + 9. razred); oba sestanka bosta v dvorani.

TOREK, 30. september

• 19.45 – »Skoči ven s pomočjo glasbe!« V okviru Socialnega tedna bo pri nas predavala psihoterapevtka Vida Celarec. Predavanje govori o muzikoterapiji, ki sloni na dejstvu, da ima glasba moč spreminjati človekovo doživljanje. Z njeno pomočjo se lahko učimo “skočiti ven” iz svojega čustvenega mrtvila in različnih zasvojenosti na pot nove osebnostne rasti in spreminjanja načina življenja. Podane so tudi izkušnje muzikoterapevtskega dela, ki ga je avtorica opravljala v psihiatriji 40 let (dvorana).

Prisrčno vas vabimo na
TRIDNEVNO DUHOVNO PRIPRAVO
pred praznikom sv. Frančiška Asiškega,
ki jo bodo vodili patri minoriti:

• Sreda, 1.10. ob 19h – p. Danilo Holc: FRANČIŠEK – ODSEV EVANGELIJA
  • Četrtek, 2.10. ob 19h – p. Andrej Šegula: FRANČIŠEK – BRAT VSEM
  • Petek, 3.10. ob 19h – p. Toni Brinjovc: FRANČIŠEK – PRIJATELJ UBOGIH
  • 19.00 – sestanek za starše predšolskih otrok, ki bodo obiskovali Katehezo Dobrega pastirja

PETEK, 3. oktober

• 17.00 – pred cerkvijo bo blagoslov rastlin in živali, prepeval bo OPZ.
  • 19.00 – obletnica posvetitve cerkve, po maši »Transitus« – spomin smrti sv. Frančiška

SOBOTA, 4.10. – sv. Frančišek Asiški, slovesni praznik: svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.
CELODNEVNO ČEŠČENJE v kapeli ŽMB (razpored molitvenega dežurstva visi na oglasnem steklu).
19.45 – orgelski koncert: Barbara Pibernik nam bo zaigrala skladbe sodobnega skladatelja A. Wilsherja, ki so jih navdihnili cerkveni vitraji s prizori iz Frančiškove Sončne pesmi – prisluhnili bomo lahko ptičem, čebelam, hroščem in celo ribam!

27. NAVADNA, 5. oktober – FRANČIŠKOVA NEDELJA

• 10.00 – družinsko mašo oblikujejo veroučenci 7. razreda

NABIRKA: še zmeraj zbiramo sredstva za nova cerkvena okna (skupaj je bilo že zamenjanih 22 oken), vrata in nove kemblje.

Hvala za vašo podporo!

Da bo vzdušje praznično tudi po mašah, vas prosimo za pecivo!

ROMANJE 18. in 19.10. – na Ptujsko goro in po stopinjah Danijela Halasa v Prekmurje. Cena romanja: 110€.