26. navadna nedelja, 29. september 2013

TOREK, 1. oktober – sv. Terezija Deteta Jezusa, karmeličanka, cerkv. učiteljica

• Ob 17h bo v župnijski dvorani (atriju) uvodno srečanje s starši, ki želite svoje predšolske otroke (od 3 do 6 let) vključiti v katehezo Dobrega pastirja, ki se bo začela naslednji teden. Vodili jo bosta katehistinji Majda Švegl in Vilma Mlakar. Prijave sprejemamo v pisarni do 1. oktobra (info: 031/635-151 ali majda_svegl@t-2.net).
  • Ob 20h – seja ŽPS

Prisrčno vas vabimo na
TRIDNEVNO DUHOVNO PRIPRAVO PRED PATROCINIJEM,
ki jo bodo v letu vere vodili
nekdanji šišenski župniki:

Torek, 1.10. ob 19h – p. Lovrenc Anžel: »Frančiškova vera v učlovečenje«
Sreda, 2.10. ob 19h – p. Zdravko Jakop: »Frančiškova vera v evharistijo«
Četrtek, 3.10. ob 19h – p. Pavle Jakop: »Frančiškova vera v Cerkev«

• Po slovesni maši, pri kateri bo prepeval Župnijski pevski zbor, bomo obhajali še Transitus – spomin smrti sv. Frančiška.

PETEK, 4. oktober – sv. Frančišek Asiški, zavetnik naše cerkve in župnije, slovesni praznik: svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.

• To je tudi DAN ČEŠČENJA JEZUSA V NAJSVETEJŠEM ZAKRAMENTU, ki bo potekalo v kapeli ŽMB (glej razpored molitvenega dežurstva na oglasnem steklu).
  • Ob 17.45 bomo Najsvetejše prenesli na daritveni oltar, kjer bo potekala molitvena ura v čast Presvetemu Jezusovemu in brezmadežnemu Marijinemu srcu.
  • Ob 17h bo pred cerkvijo blagoslov domačih živali in rastlin (pse obvezno na povodce!)

27. NAVADNA, 6. oktober – FRANČIŠKOVA NEDELJA

• Pri družinski maši ob 10h bodo sodelovali animatorji na novo ustanovljene skupine Frančiškovih otrok.
Nabirka 1. nedelje v mesecu je namenjena zbiranju sredstev za nova cerkvena okna. V avgustovski nabirki ste darovali 1.020€, v septembrski pa 1.555€ (2x več kot običajno) – hvala za vašo velikodušnost in kar tako naprej!
  • Da bo vzdušje praznično tudi po mašah, vas prosimo, da prinesete domače pecivo, za kavo in pijačo bomo poskrbeli v samostanu!