26. nedelja med letom, 27. september 2020 – SLOMŠKOVA NEDELJA

TOREK, 29. september – Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli

17.00 – sestanek za starše otrok (3-6 let), ki bodo obiskovali Katehezo Dobrega pastirja

TRIDNEVNICA pred župnijskim praznikom
sv. Frančiška Asiškega

Sv. Frančišek

ČETRTEK, 1. oktober – sv. Terezija Deteta Jezusa, karmeličanka in cerkv. učiteljica

18.00 – prvi četrtek: vabimo vas k molitveni uri za nove duhovne in redovne poklice

19.00 – gost p. dr. Mari Osredkar: »Človek in stvarstvo – zaveznika«

20.30: Komorni zbor KGBL pod vodstvom Ambroža Čopija, koncert iz cikla »Plečnik & a-capella«; organizator prodaja vstopnice na Petrolu, pošti, in preko Eventim.si.

PETEK, 2. oktober – angeli varuhi

19.00 – gost p. dr. Viktor Papež: »Marija – kraljica vsega stvarstva«

SOBOTA, 3. oktober – obletnica posvetitve naše cerkve (1927)

16.00 BLAGOSLOV ŽIVALI IN RASTLIN na samostanskem vrtu bo vodil nadškof p. Stanislav Zore, kjer bo tudi zasadil lipo.

19.00p. dr. Silvin Krajnc: »Zmernost in skromnost bogatita naš skupni dom«; teme nagovorov so vzete iz papeževe okoljske okrožnice Laudato si (Hvaljen bodi). Pri maši bo  tudi sprejem v noviciat treh kandidatov za Frančiškov svetni red, po maši pa Transitus – spomin smrti sv. Frančiška.

7. NAVADNA, 4.10. – FRANČIŠKOVA NEDELJA

monštranca

10.00 – pri družinski sv. maši sodelujejo veroučenci 4. razreda, poje Otroški zbor

11.00 – celo-dnevno češčenje Sv. Rešnjega telesa po razporedu, ki je objavljen pri vhodu v cerkev – pridite, molimo!

19.00 – orgelska maša, ki jo  bo obogatil gostujoči organist Luka Gojkošek.

Po maši bo imel  krajši koncert z izborom skladb Louisa Vierna, znamenitega organista iz Notre-Dame de Paris, s čimer se bo poklonil 150-letnici skladateljevega rojstva in našim orglam, ki so grajene prav za izvajanje francoske romantične glasbe.
Luka Gojkošek (rojen 1996) študira orgle na Akademiji za glasbo v Gradcu, hkrati pa je organist in zborovodja v župniji Cirkovce. Je večkratni nagrajenec državnih in mednarodnih tekmovanj ter redno koncertira po Sloveniji.
Prisrčno vabljeni, vstop prost!