27. navadna nedelja, 6. oktober 2013 – FRANČIŠKOVA NEDELJA

"Dragi bratje in sestre, Frančiškova nedelja je znova priložnost, da se s hvaležno besedo obrnem na vse vas, ki po cerkvah, župnijskih in oltarnih občestvih, za katere skrbijo bratje naše Slovenske frančiškanske province, živite svojo vero v poslušanju Božje besede, v prejemanju zakramentov in v sodelovanju pri vseh dejavnostih, s katerimi izpričujemo svojo krščansko poklicanost. Zahvaljujem se vam za številne izraze bližine: za molitve, ki jih namenjate za nove poklice ter za njihovo zvestobo, za vse dobronamerne kritike, s katerimi skupaj z nami stopate po poti iskanja boljšega služenja Bogu in Cerkvi, za vsa očitna in skrivna dejanja, ki jih vgrajujete v rast Božjega kraljestva, pa tudi za vsako darovano trpljenje in preizkušnjo, v kateri se pridružujete Gospodu Jezusu, ubogemu in križanemu… Seveda se vam zahvaljujem tudi za vsako materialno podporo, s katero nam pomagate vzdrževati cerkve in samostane in poskrbite za vse, kar potrebujemo za vsakdanje življenje. Bog naj blagoslovi vašo dobroto, da boste vedno imeli dovolj vsega, kar potrebujete!" (p. Stane Zore, prov. minister)

POZOR: z oktobrom se začenjajo vse razpisane skupine za študente in odrasle (glej urnik!) – povabite se med seboj!

PONEDELJEK, 7.10. – Rožnovenska M.B.

• 20.00 – študenti FŠD (dvorana)
  • 20.00 – srednješolci (2. – 4. letnik, zvonik)

TOREK, 8. oktober

• 17.00 – kateh. Dobrega pastirja za otroke od 3 do 6 let (dvorana)
    20.00 – srednješolci (9. r + 1. l)

SREDA, 9. oktober

• 18.00 – sestanek za starše 3. razreda (dvorana)
  • 18.00 – biblična skupina (uč. I)
  • 20.00 – študenti (učilnica I)

ČETRTEK, 10. oktober

• 17.00 – srečanje sodelavcev župnijske Karitas – vabljeni tudi novi člani!
  • 19.00 – sestanek za starše 6. r
  • 20.00 – pevske vaje za župnijski in mladinski prvski zbor
  • 20.30 – zakonci sv. Klare in Frančiška (sejna soba)

SOBOTA, 12. oktober

• 6.00 – 8.00: Šiškarji se bomo ponovno aktivno udeležili Svetopisemskega maratona, ki ves teden poteka v cerkvi sv. Jožefa – prisrčno vabljeni!

28. NAV. NEDELJA, 13. oktober

TEDEN ZA ŽIVLJENJE letos poteka pod naslovom: “V ljubezni ni strahu” (1Jn 4,18). Posebej zanimiv bo pogovor o “ustvarjanju človeka v laboratoriju”, ki ga bo za dijake in študente vodila s. Mirjam Cvelbar, in sicer v sredo, 9. oktobra ob 17h na sedežu SKAM (Jurčičev trg ob Ljubljanici) – priporočamo!