28. navadna nedelja, 13. oktober 2013

Vabimo vas na predavanje Ane Splichal,  naše katehistinje in voditeljice animatorjev, ki je pred kratkim uspešno diplomirala na Teološki fakulteti. Predstavila nam bo temo svoje naloge:  "Primerjava med budistično in krščansko meditacijo". Zanimiva video-predstavitev bo 13. oktobra ob 19.45 v župnijski dvorani!

PONEDELJEK, 14. oktober

• 20.00 – srednješolci (2. – 4. letnik)
  • 20.30 – zakonska skupina I

TOREK, 15. oktober

• 17.30 – animacijska skupina Vere in luči
  • 20.00 – srednješolci (9. r + 1. l)
  • 20.30 – zakonska skupina II

SREDA, 16. oktober

• 18.00 – biblična skupina (učilnica I)
  • 20.00 – študenti (učilnica I)

ČETRTEK, 17. oktober

• 20.00 – pevske vaje za župnijski in mladinski pevski zbor – vabljeni tudi novi pevci, posebej moški!

PETEK, 18. oktober – sv. Luka, evangelist

• 20.30 – zakonci bl. Janeza Pavla II.

SOBOTA, 19. oktober

• 9.30 – veroučenci 3. razreda (lahko tudi bratje in sestre) imajo v dvorani duhovno-družabni program, njihovi starši pa medtem pomagajo pri čiščenju cerkve

29. NAVADNA – 20. oktober MISIJONSKA NEDELJA

• Pri družinski maši ob 10h bodo sodelovali veroučenci 2. razreda in njihovi starši.
  • 15.00 – prvo srečanje skupine Vera in luč; gre za mednarodno duhovno gibanje skupin oseb z motnjami v duševnem razvoju, njihovih staršev in prijateljev, zlasti mladih. Vera in luč temelji na prepričanju, da je vsaka oseba, tudi če je prizadeta, poklicana, da v globini zaživi Jezusov nauk, da prejme zakramente in postane vir milosti za Cerkev in svet. Osebam z motnjami v duševnem razvoju pripadajo vse pravice: da je ljubljena, sprejeta, spoštovana v svojem bistvu in v svojih odločitvah. Pri svoji rasti potrebuje prijatelje, ki jo spremljajo in ji pomagajo odkrivati njene darove. Prijatelji pa ob prizadetih osebah spoznavajo vrednost življenja, se ob njih bogatijo ter se učijo sprejemati vsakega človeka zato, ker je. Starši se v skupinah medsebojno podpirajo in spoznavajo posebne darove svojih otrok. Skupina je odprta za nove sodelavce/prijatelje – pridite in poglejte (dvorana)!
  • 16.00 – skupina Mladi rod
  • 19.00 – pri večerni maši prepeva Mladinski pevski zbor