3. adventna nedelja, 15. december 2013

• 10.00 – pri družinski maši sodelujejo prvoobhajanci in ministranti, ki bodo v svoje vrste slovesno sprejeli 7 novih članov – čestitamo za odločitev in podporo s strani staršev!
  • 19.00 – poje Mladinski pevski zbor

PONEDELJEK, 16. december

• Začetek božične 9-dnevnice: pri jutranji in večerni maši bomo prepevali liturgične koralne speve in se v meditacijah ob Božji besedi pripravljali na praznik Odrešenikovega rojstva… »Kralja, ki prihaja, pridite molimo!«
  • Med veroučnimi urami bomo spovedovali veroučence od 4. razreda naprej.

TOREK, 17. december

• 20.00 – drugi iz cikla orgelskih koncertov skladatelja Olivierja Messiaena, v izvedbi organista Pierpaola Turette; zaigral bo skladbi Nebeška gostija in Gospodovo rojstvo.

SREDA, 18. december

• 18.00 – biblična skupina

PETEK, 20. december

• 19.00 – med sv. mašo bo SPOKORNO BOGOSLUŽJE za odrasle. S spraševanjem vesti se bomo pripravili na božično spoved, s katero želimo izreči iskreno dobrodošlico novorojenemu Božjemu Sinu. Poleg dveh domačih bo na voljo tudi tuji spovednik!

SOBOTA, 21. december

• 9.30 – za čiščenje cerkve in učilnic so na vrsti starši veroučencev 4. razreda, otroci pa bodo imeli s katehistinjo jaslično delavnico.

IV. ADVENTNA NEDELJA, 22. december

• 10.00 – sodelujejo veroučenci 8. razreda in njihovi starši.
  • K družinski maši nam bodo skavti prinesli v našo cerkev LUČ MIRU IZ BETLEHEMA. Po maši jo bodo prižigali vernikom ob izhodu iz cerkve (s seboj lahko prinesete lanske steklene posodice, v katere boste vložili novo svečo). Luč miru bo gorela na oltarju sv. Antona vse do božiča.
  • Otrokom bomo delili paketke z ogljem in kadilom za blagoslov doma na sveti večer – za ostale bodo naprodaj v kiosku!

STARŠI, spodbudite svoje otroke k sodelovanju v misijonski pobudi OTROCI ZA OTROKE, ki so jo dobili pri verouku (adventni koledar). Naj bodo njihovi darovi znak pripravljenosti za solidarnost z lačnimi vrstniki na raznih koncih sveta (nabiralnike z zbranimi darovi bodo položili pred Jezusove jasli na praznik Svetih treh kraljev 6. januarja ob 17.30).