3. nedelja med letom, 26. januar 2014 – NEDELJA SV. PISMA

»Nova apostolska gorečnost je možna, če odločno pristopimo k izvirom našega duhovnega življenja. Župnija ne bo napredovala v veri, če bo ostala pri vzorcu servisiranja, ne da bi »odrinila na globoko«. Občestva ne bodo mogla zaživeti, če svojim članom ne bodo služila tudi za duhovni počitek, molitev in praznovanje… Sveto pismo naj med nami ponovno zaživi kot učbenik osebne vere, duhovnega poglabljanja ter molitve… Posebno pozornost bomo namenili bibličnim katehezam in novim svetopisemskim skupinam.« (Slovenski pastoralni načrt, 69. in 74.)

TOREK, 28. januar

• 17.30 – animacijska skupina Vere in luči

SREDA, 29. januar

• 17.00 – sestanek za starše 4. razreda
  • 18.00 – biblična skupina

ČETRTEK, 30. januar

• 10.00 – občni zbor Župnijske karitas Lj.-Šiška; potem ko smo pregledali in naredili obračun našega dela za preteklo leto (v številkah), moramo to potrditi na občnem zboru, kot zahteva interni pravilnik. Zato prijazno vabimo sodelavce, pa tudi vse dobrotnike in prijatelje naše Karitas na srečanje v prostorih ŽK v Frančiškovem študentskem domu (Černetova 17) – dobrodošli!
  • 20.15 – zakonci sv. Eme

SOBOTA, 1. februar

• 9.00 – podiranje jaslic: veseli bomo vsake pridne roke, ki bo priskočila na pomoč!

NEDELJA, 2. februar – JEZUSOVO DAROVANJE – SVEČNICA

• NABIRKA za obnovo cerkvenih oken: v januarju ste zbrali 1.800€ – hvala za vašo darežljivost!
  • 10.00 – pri družinski maši se nam bo predstavila skupnost Vera in luč, ki se od oktobra lani vsak mesec srečuje v naši župniji. To je skupnost oseb s posebnimi potrebami, njihovih staršev in prijateljev, ki prav na Svečnico praznuje svoj praznik.
  • 19.00 – poje Mladinski zbor
  • 20.00 – sestanek župnijskih glasbenikov (sejna soba)

NAPOVEDNIK:

• 7. do 9. februar – duhovni vikend za veroučence 4., 5. in 6. razreda
  • 9. februar ob 20h: KULTURNI VEČER z gostjo, dramsko igralko Milado Kalezić, ki nam bo iz svoje izkušnje spregovorila na temo Umetnik in vera

Škofijska klasična gimnazija v Šentvidu vabi na DAN ODPRTIH VRAT v soboto, 1. februarja od 8h do 12h – udeležili se boste lahko rednega pouka in spoznali številne obšolske dejavnosti.