3. postna nedelja, 8. marec 2015

III. POSTNA NEDELJA, 8.3.2015

IZBOR NOVIH ČLANOV ŽPS: po vsaki nedeljski maši boste verniki, ki ste prejeli zakramente uvajanja in dopolnili 16 let, glasovnico (na klopeh), izpolnili in oddali v skrinjico pri glavnih vratih pod korom oz. pri steklenem vetrolovu ali pa nesli domov in jo vrnili izpolnjeno naslednjo nedeljo – že naprej hvala za vaše odgovorno sodelovanje v skupno dobro naše župnije!!

V pomoč pri posredovanju predlogov za izbor članov ŽPS, smo v naši župniji pripravili kandidatno listo, na kateri so predstavljene osebe, ki smo jih prepoznali kot primerne za opravljanje te naloge.

• Andrej Anžlovar

PETEK, 13. marec

• 18.30 – križev pot molijo ministranti

SOBOTA, 14. marec

• 9.30 – za čiščenje učilnic in cerkve so na vrsti starši veroučencev 2. razreda
  • 10.00 – za vse veroučence od 2. do 7. razreda bodo v dvorani delavnice v pripravi na materinski dan pod vodstvom katehistinje Sonje in animatorjev

IV. POSTNA NEDELJA, 15. marec

• 8.30 – pri župnijski maši se nam bodo predstavili Prostovoljci za Angolo, med katerimi je tudi naša župljanka Marija Šeme; po maši bodo zbirali sredstva za misijo-narski projekt prostovoljnega služenja v tamkajšnjih vrtcih in šolah
  • 10.00 – pri sv. maši sodelujejo veroučenci 6. razreda in starši
  • 14.30 – srečanje za Vero in luč
  • 19.00 – pri birmanski maši bo gostujoči postni govornik p. Karel Gržan, ki nam bo po maši v cerkvi spregovoril o skrivnosti trpljenja, o čemer razmišlja v svoji novi knjigi z naslovom: Le kaj počne Bog v nebesih, ko pa je na zemlji toliko trpečih?

POSTNO ROMANJE: v soboto, 21. marca lahko skupaj z Vičani in Bežigrajčani poromate v Šmarje pri Jelšah (baročne kapelice s križevim potom) in v Ludbreg na Hrva-škem (kjer so od 15. st. relikvije presvete Rešnje krvi). Romanje bo vodil novi fran-čiškanski provincialni minister p. Marjan Čuden. Prispevek za kosilo, vožnjo in cestnino je 32€; prijavite se v župnijski pisarni!

LETOVANJE V STRUNJANU
za ministrante, pevce otroškega in mladinskega zbora ter animatorje bo takoj po zaključku šolskega leta od 28. junija do 4. julija 2015