3. velikonočna nedelja, 19. april 2015

3. VELIKONOČNA NEDELJA, 19. april

• 20.00 – VARUHI SPOMINA, filmsko – pogovorni večer: ogledali si bomo krajši film »Teta Mara«, ki je pričevanje o medvojnih in povojnih dogodkih, o umiranju in trpljenju, ki ga ob koncu vojne še ni bilo konec… Sledil bo pogovor o pomenu resnice in sočutja v medčlo- veških odnosih z gosti: Davidom Sipošem, režiserjem, Rokom Andresom, dramaturgom, Tatjano Splichal, producentko in Romano Bider, ustanoviteljico spravne pobude VSEPOSVOJITEV. Vabljeni v župnijsko dvorano!

TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE

Mati Cerkve, k tebi se obračamo.
Daj, da bodo tudi danes
mnogi fantje in dekleta znali prisluhniti
vabečemu glasu tvojega sina: “Hodi za menoj!”
Daj, da bodo imeli pogum zapustiti
svoje družine, službe, zemeljske načrte
in iti za Kristusom po poti, ki jo je on začrtal.
Razprostri svojo materinsko roko
nad misijonarje, razkropljene po vsem svetu,
nad redovnike in redovnice, ki strežejo starim,
bolnim, invalidom in sirotam;
nad vse, ki se trudijo s poučevanjem,
in tiste, ki v klavzuri živijo iz vere in ljubezni
ter molijo za rešenje sveta. Amen.
(sv. Janez Pavel II.)

PONEDELJEK, 20. april

• 20.00 – Razvoj poslovne ideje, večer za študente in druge; g. Tone Stanovnik, direktor podjetja Špica, nam bo predstavil svojo poslovno pot. Dogodek organizira Družinski center Oaza.

TOREK, 21. april

ČETRTEK, 23. april – sv. Jurij, zavetnik Ljubljane; ob 17h – maša na ljublj. gradu

• 20.15 – zakonci sv. Eme

PETEK, 24. april

• 17.00 – odhod skupnosti Vera in luč na duhovni vikend na Zaplano

4. VELIKONOČNA, 26. april – NEDELJA DOBREGA PASTIRJA

BOGU HVALA ZA LEPE VELIKONOČNE PRAZNIKE! Hvala pa tudi vsem vernikom, ki ste s svojo zavzetostjo pripomogli k ubranemu praznovanju: članom ŽPS za čiščenje klopi in lestencev; krasilkama ječe, božjega groba in glavnega oltarja; sestram FBS za sveže oltarne prte; skritim dobrotnikom, ki so prispevali denar za obnovo bander in svetilk; ministrantom in obredničarjem; bogoslužnim bralcem; pevcem mladin-skega in župnijskega zbora, orkestru pod vodstvom g. Arka; solistki ge. Piji Brodnik, organistom ter zborovodjema ge. Cilki Merljak in g. Matiju Brenčiču, ter staršem, ki so pripravili velikonočne igre s pirhi za otroke. Hvala tudi vsem, ki ste nas razveselili z izrečenimi in napisanimi voščili!

NAPOVEDNIK

* nedelja, 17.5. – prvo obhajilo
* nedelja, 24.5. – sveta birma
* nedelja, 31.5. – romanje v Lasinjo na Hrvaškem, kjer bo izrekla prve redovniške obljube naša župljanka s. Tereza od Jezusovega srca