4. postna nedelja, 15. marec 2015

IV. POSTNA NEDELJA, 15. marec 2015

• 8.30 – pri župnijski maši se nam bodo predstavili Prostovoljci za Angolo, med katerimi je tudi naša župljanka Marija Šeme; po maši bodo zbirali sredstva za misijo-narski projekt prostovoljnega služenja v tamkajšnjih vrtcih in šolah
  • 10.00 – pri sv. maši sodelujejo veroučenci 6. razreda in starši
  • 14.30 – srečanje za Vero in luč
  • 19.00 – pri birmanski maši bo gostujoči postni govornik p. Karel Gržan, ki nam bo po maši v cerkvi spregovoril o skrivnosti trpljenja, o čemer razmišlja v svoji novi knjigi z naslovom: Le kaj počne Bog v nebesih, ko pa je na zemlji toliko trpečih?

PONEDELJEK, 16. marec

• 10.00 – sestanek Župnijske karitas

TOREK, 17. marec

ČETRTEK, 19. marec – sv. Jožef, Jezusov rednik

• praznične maše: ob 7h, 10h in 19h.
  • Začetek TEDNA DRUŽINEod 19. do 25. marca praznujemo teden družine pod geslom Ljubezen je naše poslanstvo. Letošnja spodbuda je namenjena razmišljanju in oblikovanju osebnega stališča do vprašanja družine. Prav v tem času smo priče ponovnih poskusov, da bi družini vzeli njen temelj – odnos med moškim in žensko, ki je lahko rodoviten samo v njuni spolni različnosti in ljubezenski povezanosti. Povabljeni smo, da z molitvijo in daritvijo sv. maše poglabljajmo svoj krščanski odnos do družine. Sveta nazareška družina, prosi za nas!

PETEK, 20. marec

• 18.30 – križev pot molijo prvoobhajanci

SOBOTA, 21. marec

• 15.00 – srečanje za birmance, starše, botre in animatorje

V. POSTNA – 22. marec – TIHA NEDELJA

• 10.00 – maša in srečanje za bolne, invalidne in ostarele, v organizaciji študentov Servisa dobrote mladih; poje OPZ Sončna pesem
  • 10.50 – takoj po maši bo v cerkvi AKADEMIJA ob dnevu mater in očetov, ki jo pripravljajo naši mladi glasbeniki
  • 15.00 – križev pot za družine ljubljanskih frančiškanskih družin v cerkvi na Rožniku
  • 18.30 – križev pot bodo molili člani Frančiškovega svetnega reda
  • 20.00 – katehetski odbor

POSTNO ROMANJE: v soboto, 21. marca lahko skupaj z Vičani in Bežigrajčani poromate v Šmarje pri Jelšah (baročne kapelice s križevim potom) in v Ludbreg na Hrvaškem (relikvije presvete Rešnje krvi). Romanje bo vodil p. Marjan Čuden. Odhod avtobusa izpred cerkve bo ob 7.15. Prispevek za kosilo, vožnjo in cestnino je 32€; le še 5 prostih mest!

ISKRENA ZAHVALA skritim dobrotnicam in dobrotniku, ki so zbrali denar za obnovo bander (novo blago in restavrirane slike), svetilk in kadilnice, s katerimi bo letošnja velikonočna procesija še bolj praznična – Bog vam povrni!