5. postna nedelja, 22. marec 2015

V. POSTNA – 22. marec – TIHA NEDELJA

Na vas, Jezus, Marija in Jožef
se oziramo z občudovanjem in zaupanjem.
V vas zremo lepoto
občestva resnične ljubezni.
Vam priporočamo vse naše družine,
da se v njih obnovijo čudeži milosti.
Sveta nazareška družina,
prebudi v naši družbi zavest
o svetem in nedotakljivem značaju družine!

• 10.00 – maša in srečanje za bolne, invalidne in ostarele, v organizaciji študentov Servisa dobrote mladih; poje OPZ Sončna pesem
  • 10.50 – takoj po maši bo v cerkvi AKADEMIJA ob dnevu mater in očetov, ki jo pripravljajo naši mladi glasbeniki (slike so tukaj)
  • 15.00 – križev pot za družine ljubljanskih frančiškanskih družin v cerkvi na Rožniku
  • 18.30 – križev pot bodo molili člani Frančiškovega svetnega reda
  • 20.00 – katehetski odbor

PONEDELJEK, 23. marec

• 20.00 – animacijska skupina Vere in luči

TOREK, 24. marec

SREDA, 25. marec – Gospodovo oznanjenje Mariji, slovesni praznik

• svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.

ČETRTEK, 26. marec

• 20.15 – zakonci sv. Eme

PETEK, 27. marec

• 17.00 – izdelovanje butaric (na dvorišču ali v dvorani) – prinesite škarje in vrvice!
  • 18.30 – križev pot molijo člani zakonskih skupin
  • 19.00 – spokorno bogoslužje za odrasle

SOBOTA, 28. marec

• 9.00 – predpraznično čiščenje cerkve (pod, lestenci), vabljeni dosedanji in novi člani ŽPS!

PREMIK URE na poletni čas: ob 2h zjutraj jo premaknite za eno uro naprej!premik-ure

VI. POSTNA, 29.3. – CVETNA NEDELJA

• 8.30 – péti PASIJON
  • 10.00 – pred cerkvijo (pri steklenem vhodu): slovesni blagoslov butaric in ostalega zelenja; z branjem Pasijona sodelujejo bodoči birmanci in mladina, poje Mladinski zbor
  • 18.15 – skavti iz Fužin nam bodo uprizorili IGRANI KRIŽEV POT!
  • 20.00 – predpraznična vaja za oba zbora in orkester v cerkvi

OLJKE so vam na razpolago za glavnim oltarjem pri sv. Tereziki – prostovoljni prispevki, ki jih boste vrgli v nabiralnik, bodo namenjeni za obnovo istrskih cerkva – hvala za vaš dar!

RADIJSKI MISIJON na Radiu Ognjišce bo potekal od 22. do 28. marca v duhu sv. Janeza Boska in njegovih besed: „Za vas živim”. Vodili ga bodo salezijanci in Hčere Marije Pomočnice. Vsak dan bodo misijonski pogovori ob 10.15, 13.00 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 21. in 23. uro.

ZAPISNIK VOLILNE KOMISIJE: preštetih je bilo 341 glasovnic (od teh dve neveljavni). V novi ŽPS so bili izvoljeni: Andrej Anžlovar, Drago Arko, Stanko Cankar, Mateja Klinar, Pavlinka K. Kocmur, Nina Popek, Tomaž Potokar, Neja S. Brenčič, Mirjam Sterle in Sašo Žagar – čestitam in se veselim sodelovanja!