5. postna nedelja, 6. april 2014 – TIHA NEDELJA

• 15.00 – v cerkvi na Rožniku bo družinski križev pot za ljubljanske frančiškanske župnije
  • 17.00 – začetek MISIJONA na Radiu ognjišče, ki ga bo pod naslovom: »Ostati v Kristusu!« vodil jezuit p. Marko I. Rupnik (vsak dan bosta dva misijonska govora ob 11h in 17h, ponovitev pa bo zvečer ob 21h).
  • 20.00 – srečanje za vse bralce naše župnije, kjer se bomo dogovorili za sodelovanje pri prazničnem bogoslužju (spodnja učilnica)

PONEDELJEK, 7. marec

• Med veroučnimi urami bomo ves teden spovedovali osnovnošolce od 4. do 8. razreda

TOREK, 8. april

SREDA, 9. april

• 18.00 – sestanka za starše veroučencev 1. (s. Hermina) ter 5. in 8. razreda (p. Gregor)
  • 18.00 – biblična skupina

ČETRTEK, 10. april

• 19.00 – sestanek za starše veroučencev 6. razreda (dvorana)
  • 20.00 – pevske vaje za združena župnijski in mladinski zbor, ki pred prazniki vabita tudi izredne izkušene pevke in pevce!

PETEK, 11. april

• 17.00 – izdelovanje butaric (na dvorišču)
  • 18.15 – križev pot pripravi Verouk za odrasle

SOBOTA, 12. april

POSTNA PREMIŠLJEVANJA na TF – četrtek, 10. aprila ob 19.30: Česa naj se naučimo iz finančnih zlomov, škof Andrej Glavan.

6. POSTNA, 13. april – CVETNA NEDELJA

• 8.30 – péti PASIJON
  • 10.00 – pred cerkvijo (pri steklenem vhodu): slovesni blagoslov butaric in ostalega zelenja; z branjem Pasijona sodelujejo bodoči birmanci in mladina, poje družinski bend
  • 19.00 – prepeva Mladinski zbor
  • 20.00 – pevska vaja za oba zbora z orkestrom v cerkvi

OLJKE so vam na razpolago za glavnim oltarjem pri sv. Tereziji – prostovoljni prispevki, ki jih boste vrgli v nabiralnik zraven, bodo namenjeni
za strunjansko župnijo, ki nas vsako leto oskrbi z njimi.

ROMANJE V ASSISI (1. – 4. maj): Na pot se bomo odpravili v četrtek, 1. maja ob 6. uri. Ob 11.30 bo v Padovi sveta maša. V Assisiju bomo spoznali Frančiškovo rojstno hišo, krstno cerkev sv. Rufina, cerkev sv. Damijana, ki jo je obnovil z lastnimi rokami, goro La Verno, kjer mu je Kristus vtisnil rane in Porciunkulo, kjer je Frančišek umrl. Domov se bomo vrnili v nedeljo, 4. maja v poznih večernih urah. Potrebovali boste obleko za hladno (dežnik) in toplo vreme. Prenočevali bomo v hotelu, kjer bosta večerja in zajtrk (po 2 osebi na sobo). Prispevek za vožnjo, prenočevanje in hrano (za opoldansko malico poskrbi vsak sam) je 250 EUR, poravnate ga ob prijavi. Prijavite se v župnijski pisarni.