5. velikonočna nedelja, 24. april 2016

NEDELJA, 24. april
V Katoliški cerkvi Evrope bo to nedeljo dobrodelna nabirka za Ukrajino; v času, ko se bolj malo govori o tamkajšnji krizi, nas papež Frančišek poziva k solidarnosti s trpečimi: pomoč potrebuje vsaj 3.500.000 Ukrajincev – izkažimo jim usmiljenje po svojih močeh!
PONEDELJEK, 25. april

• V pisarni že sprejemamo mašne namene za mesec junij!
  • VEROUK odpade!

TOREK, 26. april

• VEROUK odpade!

smarnice_za_otrokeŠMARNICE ZA OTROKE bodo potekale vsak večer v maju ob 19h v dvorani (razen ob nedeljah, ko se bomo zbirali pri družinski sv. maši ob 10h), kjer bodo kateheti in animatorji prebirali zgodbe duhovnika Aca Jeranta z naslovom: PATER, KI JE GLEDAL JEZUSA – opis življenja in dela patra Pija iz Pietrelcine, ki je zavetnik jubilejnega leta usmiljenja. Šmarnično druženje se bo v spremstvu animatorjev nada-ljevalo na vrtu oz. igrišču za cerkvijo do 19.45!

ŠMARNIČNA RAZMIŠLJANJA za odrasle: pri jutranjih mašah bomo brali iz knjige LJUBIM TE, TEREZIJA!, ki govori o življenju in poslanstvu sv. Terezije Deteta Jezusa; pri večernih mašah (ob 19h) pa bi radi prisluhnili vašim osebnim pričevanjem o Dobrih izkušnjah usmiljenja; posamezne naslove in spremljevalne odlomke smo objavili na spletni strani, vas pa vabimo, da se čimprej vpišete na seznam v zakristiji!

6. VELIKONOČNA NEDELJA, 1. maj – sv. Jožef, delavec

NAPOVEDNIK DOGODKOV

– Nedelja, 8. maj ob 20h – predavanje p. Branka Cestnika: »Kam pluje Petrova barka s papežem Frančiškom?«
– Nedelja, 15. maj ob 10h – slovesnost 1. svetega obhajila
– Nedelja, 22. maj ob 10h – maša in srečanje za bolne in invalide
– Ponedeljek, 23. maj ob 19h – romanje na Brezje ob večeru slovenskih narodnih izročil
– Nedelja, 5. junij ob 10h – kate-hetska maša ob zaključku vero-učnega leta, delitev spričeval
– Sobota, 11. junij – izlet za šmarničarje, njihove starše in sodelavce župnije
– Nedelja, 12. junij – srečanje nekdanjih ministrantov
– Sobota, 18. junij ob 10h – celodnevna priprava za anima-torje poletnega oratorija
– Nedelja, 19. junij ob 10h – praznovanje zakonskih jubilejev
– 3. do 9. julij – nagradno LETOVANJE v Strunjanu za mini-strante, člane otroškega in mladinskega pevskega zbora ter animatorje
– 22. do 27. avgust – poletni ORATORIJ (prijavnice bomo izdali konec meseca maja!)