7. velikonočna nedelja, 1. junij 2014

ZAHVALA vsem, ki ste sprejeli izziv papeževe okrožnice Veselje evangelija in tako prispevali dragocen kamenček v mozaiku letošnjih šmarničnih razmišljanj; hvala pa tudi vsem katehistinjam in animatorkam, ki ste oblikovali majniško pobožnost za otroke v dvorani – naj vas Marija blagoslovi s svojim ljubljenim Sinom!

TOREK, 3. junij

• 20.00 – orgelski koncert iz cikla O. Messiaena: L’Ascension (Vnebohod) in Messe de la Pentecote (Maša za binkošti), koncertni mojster PierPaolo Turetta iz Benetk

SREDA, 4. junij

• 18.00 – biblična skupina

ČETRTEK, 5. junij – prvi četrtek

• 18.00 – molitvena ura za nove duhovniške in redovniške poklice

PETEK, 6. junij – prvi petek

• Bolnikom in onemoglim bomo dopoldne prinašali svete zakramente – PISARNA ob 11h zato ODPADE!
  • 18.00 – pred Najsvetejšim bomo častili Jezusovo usmiljeno in Marijino brezmadežno srce

SOBOTA, 7. junij

• 19.00 – EJMI = maša in po njej družabni večer s piknikom za mlade iz ljubljanskih frančiškanskih župnij

BINKOŠTNA NEDELJA, 8. junij

• 10.00 – pri maši bodo sodelovali veroučenci 8. razreda; ministrirali bodo nekdanji šišenski ministranti, mašo pa bo vodil zadnji šišenski novomašnik p. Bogdan Rus, sedaj gvardjan samostana v Mariboru

N A P O V E D N I K :

• Sobota, 14. junij – izlet v Knežak pri Pivki za PRVOOBHAJANCE, njihove družine, ŠMARNIČARJE in animatorje ter člane ŽPS. Avtobus bo izpred cerkve odrinil ob 8h. Ogledali si bomo naravne in kulturne znamenitosti (iz rimskih časov), maševali v staro-davni cerkvici sv. Hieronima, imeli piknik v naravi in družabne igre z animatorji. Nazaj se bomo vrnili do 19h. Za prevoz, hrano in pijačo bomo pobirali prostovoljne prispevke. Prijavnico oddajte do nedelje, 8. junija!
  • Nedelja, 15. junij ob 10h – ZAKLJUČNA KATEHETSKA MAŠA
  • Nedelja, 22. junij ob 10h – ZAKONSKI JUBILEJI: vabimo pare, ki obhajate 5, 10, 15, 20, 25, … ali 50-letnico poroke, da sporočite podatke v pisarni ali na info@zupnija-siska.si.
  • Sobota, 5. julij – župnijsko romanje na Višarje, kjer se bomo srečali in maševali z upokojenim ljubljanskim nadškofom Alojzom Uranom (več o programu naslednjič)
  • Nedelja, 6. julij ob 10h – diamantna maša (65 let) Šiškarja p. Mirka Silvestra
  • NAGRADNO LETOVANJE za ministrante, otroški pevski zbor in animatorje bo od 10. do 16. avgusta v Ankaranu, ORATORIJ pa bo od 25. do 29. avgusta.