Binkoštna nedelja, 8. junij 2014

in ozdravi rane vse!
(Pesem slednica)

PONEDELJEK, 9. junij – Marija, Mati Cerkve, praznične maše: ob 7h, 10h in 19h

• ZADNJI TEDEN verouka za osnovnošolce – starši naj preverijo, če so otroci prinesli SPRIČEVALA katehetom, ki jih bodo razdelili po zaključni maši v nedeljo, 15.6. ob 10h.

TOREK, 10. junij

• 19.45 – ZAKLJUČNO srečanje skupine Verouk za odrasle

SREDA, 11. junij

• 19.45 – ORGELSKI KONCERT mlade organistke Anite Kralj, ki v naši cerkvi ob sredah spremlja ljudsko petje – vljudno vabljeni!

SOBOTA, 14. junij

• 8.00 – odhod avtobusa na izlet v Knežak pri Pivki za PRVOOBHAJANCE, njihove družine, ŠMARNIČARJE, animatorje ter člane ŽPS. Ogledali si bomo naravne in kulturne znamenitosti (iz rimskih časov), maševali v starodavni cerkvici sv. Hieronima, imeli piknik v naravi in družabne igre. Nazaj se bomo vrnili do 19h. Za prevoz, hrano in pijačo bomo pobirali prostovoljne prispevke. Prijavnico oddajte do 12. junija!

NEDELJA SV. TROJICE, 15. junij

• 10.00 – ZAKLJUČNA MAŠA, pri kateri bodo sodelovali veroučenci vseh razredov osnovne šole skupaj s katehistinjami; po maši DELITEV SPRIČEVAL in sladoleda!

NABIRKA ZA ŽRTVE POPLAV v BIH in SRBIJI: zadnjo nedeljo v maju smo pri mašah zbrali 1.583€ in jih že poslali škofoma v Sarajevu in Beogradu; že pred tem pa smo preko Slovenske Karitas nakazali lokalnima Karitas 2x po 1.000€ iz računa Župnijske Karitas in Frančiškanskega samostana Lj.-Šiška.

N A P O V E D N I K:
• Nedelja, 22. junij ob 10h – ZAKONSKI JUBILEJI: vabimo pare, ki obhajate 5, 10, 15, 20, 25, … ali 50-letnico poroke, da sporočite podatke v pisarni ali na info@zupnija-siska.si.
• Sobota, 5. julij – župnijsko romanje na Višarje, kjer se bomo srečali in maševali z upokojenim ljubljanskim nadškofom Alojzom Uranom (več o programu naslednjič)
• Nedelja, 6. julij ob 10h – DIAMANTNA maša (65 let) Šiškarja p. Mirka Silvestra
• NAGRADNO LETOVANJE za ministrante, otroški pevski zbor in animatorje bo od 10. do 16. avgusta v Ankaranu, ORATORIJ pa bo od 25. do 29. avgusta. Prijavnice so tukaj: PRIJAVNICA ORATORIJ