III. ADVENTNA NEDELJA, 14. december 2014

III. ADVENTNA NEDELJA, 14. december 20143 advent

• 10.00 – družinsko mašo pripravljajo veroučenci 2. razreda in njihovi starši pod vodstvom katehistinje s. Francke
  • 19.00 – poje Mladinski zbor
  • 20.00 – adventno-božični KONCERT za ORGLE (Polona Gantar) in ORGLICE (Mirko Božič), ki ga bo prenašal Euroradio

PONEDELJEK, 15. december

• Med veroučnimi urami bomo spovedovali veroučence od 4. razreda naprej.
  • 20.00 – animacijska skupina Vere in luči

TOREK, 16. december

• 19.00 – začetek božične 9-dnevnice: pri večerni maši bomo prepevali liturgične koralne speve in se tako pripravljali na praznik Odrešenikovega rojstva… »Kralja, ki prihaja, pridite molimo!«

PETEK, 19. december

• 19.00 – med sv. mašo bo SPOKORNO BOGOSLUŽJE za odrasle. S spraševanjem vesti se bomo pripravili na božično spoved, s katero želimo izreči iskreno dobrodošlico novorojenemu Božjemu Sinu. Poleg dveh domačih bo na voljo tudi spovednik od drugod!

SOBOTA, 20. december

STARŠI, spodbudite otroke k sodelovanju v misijonski pobudi OTROCI ZA OTROKE, ki so jo dobili z adventnim koledarjem.
Naj bodo njihovi darovi znak solidarnosti z lačnimi vrstniki po svetu; nabiralnike z darovi bodo položili pred Jezusove jasli na praznik Svetih treh kraljev 6. januarja 2015 ob 17.30.

OBISK KOLEDNIKOV: tiste, ki bi radi sprejeli na obisk naše kolednike, prosimo, da se čim prej napišete na seznam v pisarni ali zakristiji…

IV. ADVENTNA NEDELJA, 21.12.2014

• 10.00 – sodelujejo veroučenci 1. razreda in njihovi starši.
  • K družinski maši nam bodo skavti prinesli LUČ MIRU IZ BETLEHEMA. Po maši jo bodo prižigali vernikom pod korom (s seboj lahko prinesete steklene poso-dice). Luč miru bo gorela na oltarju sv. Antona vse do božiča.
  • Otrokom bomo delili tudi paketke z ogljem in kadilom za blagoslov doma na sveti večer, za ostale pa bodo naprodaj v kiosku!
  • 14.30 – srečanje za Vero in luč
  • 19.00 – birmanska maša, pri kateri bo pel Mladinski zbor

NOVA OKNA, VRATA in KEMBLJI
Kot ste nekateri že opazili, smo zamenjali vsa načrtovana okna (22 malih in velikih, pravokotnih in okroglih – vsa so iz hrastovega lesa in z dvojnim termopanskim steklom) in tudi velika vhodna cerkvena vrata – zaradi zaščitene Plečnikove dediščine je vsaka obnova le še bolj zapletena in dražja….
Nenadna okvara zvonjenja je zahtevala tudi 3 nove kemblje, ki so ročno kovani in udarjajo mehkeje.
V dveh letih posebnih nabirk smo torej zbrali cca. 30.000€, kar je zadoščalo za pokritje zgoraj naštetih stroškov. Bog vam povrni za velikodušnost, zaradi katere nam bo vsem bolj toplo in blagoglasno!