NEDELJA SV. DRUŽINE, 28. december 2014

NEDELJA SV. DRUŽINE, 28. december 2014

 • Mati Terezija iz Kalkute je v svojih srečanjih z ljudmi, posebno mladimi, vedno znova poudarjala: “Kje se začenja ljubezen? Doma! Ljubezni se naučimo v družini. V naši lastni družini imamo morda zelo uboge ljudi in jih sploh ne opazimo. Nimamo časa, da bi se jim nasmehnili, nimamo časa, da bi se drug z drugim pogovorili… Naredite iz vašega doma in vaše družine drugi Nazaret, kjer vladajo ljubezen, mir, veselje in edinost … Ljubezen se začenja doma in traja doma in tam je njeno neomejeno področje.”

PONEDELJEK, 29. december

 • V pisarni že sprejemamo mašne namene za mesec februar 2015!
 • 20.15 – zakonska skupina sv. Eme

TOREK, 30. december

 • Verouk za odrasle ODPADE!

SREDA, 31. december – drugi sveti večer

 • Po večerni maši vas vabimo v dvorano na silvestrsko zdravico in izmenjavo novoletnih voščil!

ČETRTEK, 1. januar 2015 – Marija, Božja Mati in svetovni dan miru

 • svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.
 • 18.00 – molitvena ura za nove duhovniške in redovniške poklice

PETEK, 2. januar – prvi petek

 • 11.00 – pisarna bo zaprta, ker bomo bolnikom delili svete zakramente
 • 18.00 – češčenje usmiljenega Jezuso-vega in brezmadežnega Marijinega srca
 • 19.45 – sestanek tajništva ŽPS

II. NEDELJA po božiču, 4. januar 2014

 • koledniki14.00 – KOLEDNIKI bodo pod vodstvom s. Francke in p. Gregorja še drugič obiskovali domove družin, ki so se prijavile na seznam, oznanjali veselo novico o Jezusovem rojstvu in zbirali darove za misijonarje.

* * * * *

PRISRČNA ZAHVALA vsem, ki ste pomagali pri pripravi božičnega praznovanja: ge. Marici Kušar in njenim sodelavcem pri okraševanju, Nejcu Vozlju in pomočnikom-ministrantom pri postavljanju jaslic; ge. Sonji Lomovšek in dramski skupini za božično igro ter pevcem, organistom, pevovodjem in ministrantom za lepo liturgijo!

DUHOVNI VIKEND ZA FRANČIŠKOVE OTROKE (in vse, ki bi to radi postali) bo od 9. do 11. januarja 2015 v Velesovem skupaj z otroki in animatorji iz ljubljanske in primorske regije – prijavnice dobite pri p. Gregorju in jih oddate do 5.1.2014!