Oznanila – julij 2015

• Na PRVI ČETRTEK v mesecu, 2. julija, bomo ob 18. uri pred Najsvetejšim in molili za letošnje novomašnike in duhovniške jubilante!

• Na PRVI PETEK, 3. julija, bomo dopoldne OBISKALI BOLNIKE IN OSTARELE po domovih in jim omogočili prejem zakramentov sv. spovedi in obhajila!

• V nedeljo, 26. julija, obhajamo KRIŠTOFOVO NEDELJO. Po vseh mašah bomo, komur bo želel, blagoslovili avtomobile (nove ali stare!), za vsak srečno prevožen kilometer pa boste lahko darovali za akcijo MIVA (nakup vozil za slovenske misijonarje).

 

SVETE MAŠE
Nedelja: 7.00, 8.30, 10.00 in 19.00

11.00 – sv. Jernej

Delavnik: 7.00 in 19.00

Vsak dan: 18.30 do 19.00 v cerkvi molitev rožnega venca in litanij.

KRŠČEVANJE
Vpis med tednom.
Priprava: sobota ob 20h
Krst: nedelja ob 12h

ŽUPNIJSKA KARITAS
Sreda: med 10.00 in 12.00.

ŽUPNIJSKA PISARNA
V času počitnic je pisarna zaprta!
Oglasite se po jutranji oz. večerni sv. maši.

tel.: 01-583-72-70

ZLATA MAŠA p. Huga A. Delčnjaka
28. junij 2015

pHugoP. Hugo Delčnjak, se je rodil v kmečki družini z devetimi otroki 5. maja 1938 v Selcah, v pražupniji Nova Cerkev (občina Vojnik), ki si jo je Slomšek, ko je bil tam kaplan, »zapisal v srce z zlatimi črkami«. Pri krstu so najmlajšemu otroku dali ime Anton. Osnovno šolo je obiskoval v domačem kraju. Nato je svoje znanje nadgrajeval v klasični gimnaziji v Mariboru. Ker je stanoval blizu frančiškanske cerkve, so bili tam prvi stiki s Frančiškovimi brati. Kmalu je postal član njihovega »reda ministrantov«. Prvič v življenju je doživel lepoto nove maše, ki jo je pri Sv. Trojici v Slov. goricah daroval p. Dominik Ploj. Med veselimi dogodki, ki so sledili po novi maši, je spoznal nov ples, in sicer nepozabno čindaraso. Po mali maturi pa je mladi Tonček odgovoril na notranji klic, ki ga je vodil v Novo mesto v frančiškanski noviciat. Po letu dni se je z novimi sobrati preselil v Ljubljano. Tu je dokončal gimnazijo in maturiral leta 1959. Isto leto je moral zamenjati rjavo z SMB »uniformo« v makedonski Strumici. Težko oblačilo je z opremo vred po več kot letu dni vrnil JLA in oblekel novo: »habit pokorščine, ponižnosti in čistosti«. Sledila so študijska leta na Teološki fakulteti v Ljubljani, ki jo je končal z odliko. Leta 1965 pa je v mariborski stolnici prejel mašniško posvečenje s polaganjem rok škofa Maksimilijana Držečnika. Novo mašo je pel v »Slomškovi« Novi Cerkvi. Prvo službeno mesto mladega duhovnika je bilo za Bežigradom (1965–67), drugo pa v Šiški od 1967 do 1969, od koder ga je Gospod poklical v svoj novi vinograd: najprej v Togo (1969–84), potem v Osrednjo Afriško Republiko (1984–90), nato v Venezuelo (1991–2004) in nazadnje v Francosko Gvajano, kjer deluje še danes…
(sestavil Karel D. Vujica)

P. Hugo, ob tvojem zlatem jubileju ti iz srca čestitamo in želimo, naj bo Jezus Kristus še naprej vir tvojega blagoslova in služenja ljudem!