VELIKA NOČ, 20. april 2014

križa v fotelj,
niti spremenila
starosti v mladost.
Toda pretrgala je zagrinjalo v templju
in odprla grobove src,
ki so se zaprla pred ljubeznijo.

To je dar Vstalega:
da Bog in človek nista več ločena
in da srce ni več grob ljubezni.«
(p. Pavle Jakop)

Tega daru vam ob Veliki noči želimo vaši patri Silvin, Bogdan in Gregor

• 15.00 – v cerkvi sv. Jožefa bo protipotresna pobožnost ljubljanskih župnij
  • 18.30 – péte litanije Matere božje

VELIKONOČNI PONEDELJEK, 21. april

• Svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.
  • 11.00 – po družinski maši bodo na vrtu za cerkvijo velikonočne igre s pirhi – otroci, prinesite jih s seboj!
  • 11.00 – sodelavci župnijske Karitas bodo v svojih prostorih (Černetova 17) delili ubogim vaše darove, ki ste jih pri blagoslovu jedil namenili ljudem v stiski
  • 19.00 – pojeta Mladinski in Župnijski zbor
  • 20.00 – po maši bo pogostitev za ministrante, pevce, bralce, krasilce in čistilce cerkve

VELIKONOČNI TOREK, 22. april

• V tem tednu NI VEROUKA – niti za otroke niti za odrasle!

VELIKONOČNA SREDA, 23. april – sv. Jurij, zavetnik Ljubljane

• 17.00 – na ljubljanskem gradu bo slovesna maša v čast mestnemu zavetniku: somaševanje bo vodil naš p. Silvin Krajnc ob spremljavi Godbe ljubljanskih veteranov

BELA NEDELJA, 27. april – NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

»Hočem, da je praznik Božjega usmiljenja pribežališče vseh grešnikov. Ta dan bom razodel polnost svojega usmiljenja.
Kdor bo ta dan opravil sveto spoved in prejel sveto obhajilo, bo dobil popolno odpuščanje grehov in kazni za grehe. Naj se nihče ne boji priti k meni, čeprav so njegovi grehi še tako veliki. Hočem, da praznik mojega usmiljenja slovesno obhajate prvo nedeljo po veliki noči. Povej ranjenim ljudem, da se morajo zateči k mojemu usmiljenemu Srcu in dal jim bom svoj mir.
Preden pridem kot pravičen sodnik, pridem kot kralj usmiljenja. Kdor zavrne moje usmiljenje, se sam obsodi.« (Jezus sv. Favstini Kowalski)

• 11.45 – v stari cerkvi sv. Jerneja bo kulturno-umetniška prireditev »Jernejev pozdrav pomladi«, ki ga organiziramo skupaj s Turističnim društvom Spodnja Šiška – vabljeni!
  • 15.00 – srečanje z mašo za skupnost Vera in luč