VELIKA NOČ, 5. april 2015

vstajenje

Naj vas sredi vaših grobov
prebudi vesela ALELUJA
in vam pokaže pot
na poljane vašega poslanstva;
naj vam VSTALI
vrne voljo za življenje,
naj okrepi vaš pogum
in vam prižge luč veselja;
bodite priče novega jutra
z Njim, ki je naša
POT, RESNICA IN ŽIVLJENJE!

• 7.00 – zgodnja maša
  • 8.00 – vstajenjska procesija
  • 8.30 – slovesna vstajenjska maša, pri kateri bosta pela župnijski in mladinski zbor s solisti in orkestrom
  • 18.30 – péte litanije Matere božje

Ob 15.00 – v cerkvi sv. Jožefa na Poljanah bo protipotresna pobožnost ljubljanskih župnij, ki jo bo vodil nadškof Stanislav Zore

VELIKONOČNI PONEDELJEK, 6. april

• Svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.
  • 11.00 – po družinski maši bodo na vrtu za cerkvijo velikonočne igre s pirhi, ki naj jih otroci prinesejo s seboj!
  • 10.00 – 12.00 – sodelavci župnijske Karitas bodo v svojih prostorih (Černetova 17) delili vaše darove, ki ste jih pri blagoslovu jedil namenili ljudem v stiski
  • 19.00 – pri večerni maši bo gostoval Mladinski pevski zbor iz župnije Vič pod vodstvom g. Romana Pušnjaka

VELIKONOČNI TOREK, 7. april
V tem tednu NI VEROUKA – niti za otroke niti za odrasle!

BELA, 12.4. – NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

»Hočem, da je praznik Božjega usmiljenja pribežališče vseh grešnikov. Ta dan bom razodel polnost svojega usmiljenja.
Kdor bo ta dan opravil sveto spoved in prejel sveto obhajilo, bo dobil popolno odpuščanje grehov in kazni za grehe. Naj se nihče ne boji priti k meni, čeprav so njegovi grehi še tako veliki. Hočem, da praznik mojega usmiljenja slovesno obhajate prvo nedeljo po veliki noči. Povej ranjenim ljudem, da se morajo zateči k mojemu usmiljenemu Srcu in dal jim bom svoj mir.
Preden pridem kot pravičen sodnik, pridem kot kralj usmiljenja. Kdor zavrne moje usmiljenje, se sam obsodi.« (Jezus sv. Favstini Kowalski)

• 10.00 – pri družinski maši bomo priče podelitve zakramentov krsta, obhajila in birme odrasli osebi – katehumeni; sodelujejo prvoobhajanci in njihovi starši