Skoči na vsebino

Binkošti, 31. maj 2020

Sveti Duh je začetnik vsake evangelizacije, je prvenstveni nosilec veselega oznanila v svet in prehiteva človeško oznanjevanje. Cerkev mora zato še bolj premišljevati naravo, vlogo in način delovanja Svetega Duha v današnji družbi. Ko v Cerkvi čutimo potrebo po novi evangelizaciji, pravzaprav čutimo potrebo po bolj odločni poslušnosti in odprtosti za delovanje Duha.

Nova evangelizacija, ki pomeni prehod od tradicionalne k osebni veri, je novo prisluškovanje Svetemu Duhu, ki tudi za danes pozna prave rešitve za nastale razmere. Evangelizacija je »nova« tudi zato, ker Sveti Duh neprestano ustvarja novost Božje besede in ljudi na novo duhovno prebuja. On je tisti, ki evangeliju odpira pot v srca ljudi in konkretizira evangeljsko sporočilo v sodobni čas in okolje.

PONEDELJEK, 1. junij – Marija, Mati Cerkve

NADALJUJEMO Z VEROUKOM ZA VSE RAZREDE PO REDNEM URNIKU!

  • 19.00 – pri sv. maši bo orglala Katarina Rupert, učenka glasbene šole Zavoda sv. Stanislava iz razreda prof. Miklavčiča

TOREK, 2. junij

  • 19.45 – verouk za odrasle

ČETRTEK, 4. junij – prvi v mesecu

  • 16.30 – pevske vaje za Otroški zbor
  • 20.00 – pevske vaje za Župnijski zbor

PETEK, 5. junij – prvi v mesecu

  • Delitev zakramentov bolnim in onemoglim po domovih – pokličite za obisk duhovnika!
  • 17.30 – ministrantske vaje

SOBOTA, 6. junij

  • 9.00 – zaključna maša za otroke 1. in 2. razreda in njihove starše, po njej delitev veroučnih spričeval
  • 10.00 – za čiščenje cerkve naprošamo starše prvoobhajancev!

Oratorij 2020

02 oratorij pk

Dragi starši in otroci!

Kljub negotovim razmeram se šišenski animatorji zavzeto pripravljamo na ORATORIJ, ki letos nosi naslov: “ZAUPAM, ZATO SI UPAM”! Spoznavali bomo svetopisemsko zgodbo kraljice Estere. Rezervirajte si zadnji teden počitnic od 24. do 28. avgusta. Zbiranje prijav se bo začelo junija, prijavnice bodo dostopne v pisarni in na spletni strani župnije!
Voditelja: Ana in Rok        

N A P O V E D N I K

  • Sobota, 13. junij ob 10h: PRVO SVETO OBHAJILO
  • Nedelja, 14. junij ob 10h: KATEHETSKA MAŠA ob zaključku veroučnega leta