Skoči na vsebino

Binkošti, 4. junij 2017

BINKOŠTI, 4. junij

»Pridi, Sveti Duh,
napolni srca svojih vernih
in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni!«

 • 10.00 – 37 veroučencev 8. in 9. r. bo po škofovih rokah prejelo dar Svetega Duha; med slovesno mašo bo pela vokalna skupina, ki jo vodi Lea Bartha Pesek.
  Molimo, da bi jih zakrament krščanske zrelosti usposobil za sledenje Božjim navdihom in pogumno pričevanje za Jezusa Kristusa v vsakdanjem življenju!
 • 19.00 – pri praznični maši bo pel MPZ Anton Foerster, na orglah jih bo spremljala Veronika Celarc, absolventka magistr-skega študija orgel v Stuttgartu; po maši bo imela orgelski KONCERT z deli Maxa Regerja in J. S. Bacha.

PONEDELJEK, 5. junij – Marija, mati Cerkve

 • Svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.
 • V pisarni sprejemamo mašne namene za meseca julij in avgust!

PETEK, 9. junij

 • 15.00 – ozvočevalec Mitja Borko bo v cerkvi predstavil idejno rešitev za nadgraditev obstoječega sistema ozvočenja. Vabimo redne obiskovalce naše cerkve, zlasti člane ŽPS, da se predstavitve udeležite, saj bo to tudi priložnost za opredelitev naših težav, potreb in pričakovanj…

ZAHVALA ŠMARNIČARJEM, ki ste s svojimi razmišljanji o Mariji, Frančišku in prizadevanju za mir obogatili šmarnično pobožnost; prav tako se zahvaljujem animatorjem Mohorju, Maji in Ani, ki so pripravljali poučne in zabavne majske popoldneve in večere za otroke!

NEDELJA SVETE TROJICE, 11.6.

Po mašah ob 8.30 in 10h bodo študenti-prostovoljci v okviru projekta POTA pred cerkvijo prodajali ročno izdelane spominke in tako zbirali sredstva za misijonsko potovanje v Brazilijo – priporočamo!

 • 10.00 – sv. mašo ob srečanju ministrantov bo vodil nekdanji šišenski kaplan p. Bernardin Sušnik, ki se je iz ZDA vrnil nazaj v Slovenijo in bo odslej član naše redovne skupnosti; po maši bo na vrtu piknik za vse udeležence in njihove družine
 • 19.00 – pri maši bo prepevala  vokalna skupina Insula memoriae

N A P O V E D N I K

 • nedelja, 18. junij ob 10h: zaključna katehetska maša in podelitev spričeval
 • nedelja, 25. junij ob 10h: ZAKONSKI JUBILEJI – vabimo pare, ki obhajate 10, 15, 20, 25, … 50-letnico sv. zakona, da v pisarni ali na info@zupnija-siska.si sporočite ime, priimek, datum in kraj poroke.
 • 25. junij – 1. julij: nagradno letovanje za ministrante, pevce in animatorje v Strunjanu
 • 30. julij – 4. avgust: Mladinski festival v Medjugorju (p. Bogdan)
 • 21. – 25. avgust: ORATORIJ