Skoči na vsebino

Binkoštna nedeja, 15. maj 2016

BINKOŠTNA NEDELJA, 15.maj – PRVOOBHAJILNA

Zavest lastne nevrednosti spričo neskončne Božje svetosti nas ne sme prestrašiti ampak spodbuditi, da ne pozabimo, kdo je vir naše moči in ljubezni; do Njega moramo zavzeti edino pravo držo – držo otroške ponižnosti. Kakršno je imel tudi veliki učenjak sv. Tomaž Akvinski, ko je pristopal k zakramentu evharistije: “Vsemogočni večni Bog, glej bližam se skrivnosti tvojega edinorojenega Sina. Prihajam kakor bolnik k zdravniku življenja, kakor nečisti k studencu usmiljenja, kakor slepec k luči večne svetlobe, kakor ubožec in revež h Gospodu nebes in zemlje…”
NABIRKA bo namenjena popravilu cerkvene strehe: potem ko nam je voda že večkrat pronicala v učilnico nad zakristijo, smo skupaj s krovci ugotovili, da bo – zaradi tehnične napake izpred 20 let – potrebno zamenjati 40 metrski bakreni pas vzdolž celotnega zahodnega roba cerkvene strehe, kar bo po predračunu naneslo cca. 4.500€. Prosimo za vašo finančno pomoč!

 • 10.00 – slovesnost PRVEGA SV. OBHAJILA: 18 veroučencev 3. r. bo prvič prejelo Jezusa v svoje srce – podprimo jih z molitvijo!communion
 • 19.00 – orgelska maša: Tomaž Sevšek bo igral Variacije na temo »Veni Creator« Mauricea  Durufléja
 • 20.00 – sestanek za animatorje poletnega oratorija (dvorana)

PONEDELJEK, 16. maj

 • 17.00 – biblična skupina: Psalm 17
 • 19.00 – s. Francka Žižek: »Tudi samsko življenje je priložnost za usmiljenje«

TOREK, 17. maj

 • 19.00 – Alenka Samardžić: »Resnična enakost v družbi je delo usmiljenja«
  19.45 – verouk za odrasle: Medgenera-cijska pravičnost v luči skrbi za skupni dom

SREDA, 18. maj

 • 19.00 – Boštjan Kocmur: »Videti dobro v človeku pripravlja okolje usmiljenja«

ČETRTEK, 19. maj

 • 17.00 – sv. maša ob zaključku Kateheze Dobrega pastirja za predšolske otroke in starše (kapela ŽMB)
 • 19.00 – Irena Balažic: »Usmiljenje in pravičnost«

PETEK, 20. maj

 • 19.00 – Bojan Vučko: »Odgovorna vzgoja otrok izkazuje usmiljenje«


SOBOTA, 21. maj

 • 19.00 – Miranda Pleničar: »Marija, ohrani naše mlade čiste v srcu!«

 

NEDELJA SVETE TROJICE, 22. maj

 • 10.00 – maša za bolne in ostarele, ki jo pripravljajo člani Servisa dobrote mladih iz Frančiškovega študent-skega doma; po maši bodo za udeležence pripravil kosilo in prijetno druženje v dvorani
 • 20.00 – katehetski sestanek

*  *  *  *  *

VEČER NARODNIH IZROČIL –  v ponedeljek, 23. maja ob 17.30 bomo poromali na Brezje, kjer bomo na predvečer praznika Marije Pomagaj molili rožni venec in se udeležili sv. maše, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof p. Stanislav Zore. Domov se bomo vrnili do 22.30. Prijave za prevoz (8 €) sprejemamo v pisarni – VABLJENI!

ZAKONSKI JUBILEJI: vabimo pare, ki obhajate 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 ali 50-letnico poroke, da se prijavite za praznovanje  (nedelja, 19. junija ob 10h) v pisarni ali sporočite podatke (ime in priimek zakoncev ter datum in kraj poroke) na info@zupnija-siska.si