Skoči na vsebino

Binkoštna nedelja, 23. maj 2021

Sveti Duh je začetnik vsake evangelizacije, je prvenstveni nosilec veselega oznanila v svet in prehiteva človeško oznanjevanje. Cerkev mora zato še bolj premišljevati naravo, vlogo in način delovanja Svetega Duha v današnji družbi. Ko v Cerkvi čutimo potrebo po novi evangelizaciji, pravzaprav čutimo potrebo po bolj odločni poslušnosti in odprtosti za delovanje Duha.

Nova evangelizacija, ki pomeni prehod od tradicionalne k osebni veri, je novo prisluškovanje Svetemu Duhu, ki tudi za danes pozna prave rešitve za nastale razmere. Evangelizacija je »nova« tudi zato, ker Sveti Duh neprestano ustvarja novost Božje besede in ljudi na novo duhovno prebuja. On je tisti, ki evangeliju odpira pot v srca ljudi in prevaja evangeljsko sporočilo v sodobni čas.

PONEDELJEK, 24. maj – Marija Pomagaj

V pisarni sprejemamo mašne namene za meseca julij in avgust!

TOREK, 25. maj

20.00 – zoom-sestanek za starše prvo-obhajancev

SREDA, 26. maj

12.00 – na dvorišču Teološke fakultete (Poljanska 4) bo potekala žalna slovesnost ob obletnici umora prof. dr. Lamberta Ehrlicha, slavnostni govornik bo prof. dr. Janez Juhant 17.30 – srečanje nadškofa dr. Antona Stresa z birmanci, starši in botri (v cerkvi)

PETEK, 28. maj

17.30 – spokorno bogo-služje in spoved za birmance

SOBOTA, 29. maj

16.00 – slovesnost SVETE BIRME za 31 veroučencev 8. in 9. razreda, udeležijo se je lahko samo ožji družinski člani birmancev!

NEDELJA SVETE TROJICE, 30.5.

10.00 – pri družinski sv. maši se nam bodo predstavili letošnji prvoobhajanci


02 oratorij pk

Dragi starši in otroci!

Šišenski animatorji se zavzeto pripravljamo na ORATORIJ, ki letos nosi naslov ORIGINALEN SEM in pripoveduje zgodbo najstniškega svetnika Carla Acuttisa. Rezervirajte si torej zadnji teden počitnic od 23. do 27. avgusta. Prijavnice bodo na voljo v juniju.

Voditelji: Ana Novak, Nina Pugelj in Rok Šeme        


N A P O V E D N I K

  • Sobota, 12. junij ob 10h: slovesnost PRVEGA OBHAJILA
  • Petek, 25. junij ob 10h: v naši cerkvi bo DIAKONSKO POSVEČENJE prejel naš  ministrant Rok Gregorčič.

Mašni nameni v tem tednu