Skoči na vsebino

Cena, ki sem jo plačal

{jcomments on}Mohamed, mladi Iračan, najstarejši sin pomembne šiitske družine, se pripravlja, da bo nekoč postal vodilni mož svoje bogate rodbine. Med služenjem vojaškega roka spozna kristjana Masuda. Z njim mora celo deliti sobo, kar se mu sprva zdi nepredstavljivo, saj so zanj kristjani nečisti. Počasi se med njima stkejo vezi neobičajnega prijateljstva, ki ga bogatijo ideloško-teološki pogovori. Mohamed, ki je na začetku prepričan, da bo Masuda spreobrnil v islam, sam doživi resnično spreobrnjenje, ki mu botrujeta Masudova blagost in mistične sanje, v katerih mu neznani mladenič reče, da bo premagal vse ovire na poti, če bo užival kruh življenja.

 

V tej resnični zgodbi sledimo Mohamedu, ki ga od odločitve, da bo postal kristjan, do dneva svetega krsta, čaka trinajst let dolge poti, zaznamovane s preganjanjem v lastni družini, zaporom, nezaupanjem drugih kristjanov, izgnanstvom in hkrati neuničljivim upanjem in vztrajnostjo.

Mohamed je postal Joseph. Od leta 2001 z družino živi v Franciji.

Več o knjigi: http://zalozba-emanuel.si