Skoči na vsebino

I. POSTNA NEDELJA, 18. februar 2018

I. POSTNA NEDELJA, 18. februar

SREDA, 21. februar

  • 17.30 – OBČNI ZBOR župnijske Karitas, ki letos praznuje 27 let delovanja

»Na geslo Tedna Karitas: KJE SEM DOMA?  smo odgovarjali: »Kjer ima vsak za vsakogar čuteče srce« in »Ne morem storiti vsega, nekaj pa lahko.« In nekaj tega smo storili tudi mi v naši Karitas. Ponosni in veseli smo, da še vedno lahko delimo in da imamo kaj deliti. Zato hvala Škofijski Karitas in posebej hvala vsem vam, dragi naši dobrotniki!

Iz poročila, kjer je naše delo izraženo v števil-kah, je razvidno, da je bil obisk v letu 2017 nekoliko manjši in da smo pomagali manj osebam, pomoč v hrani in tudi finančna podpora pa je bila večja.

Pravila zahtevajo potrditev poročila. Zato vabljeni vsi sodelavci, dobrotniki in prijatelji na občni zbor v župnijsko dvorano, kjer bomo naše delo podrobneje pregledali in se ob čaju še kaj pogovorili. Pri večerni maši pa se bomo za vse zahvalili Bogu in se posebej spomnili vseh naših pokojnih sodelavcev. Prisrčno dobrodošli!«
Ana Stepančič, tajnica ŽK

  • 18.30 – križev pot

PETEK, 23. februar

18.30 – križev pot oblikujejo sestre Male Frančiškove družine, Frančiškanke brezmadežnega spočetja in bratje frančiškani

II. POSTNA NEDELJA, 25. februar

  • 10.00 – pri maši sodelujejo veroučenci 6. razreda in njihovi starši, igra Družinski bend
  • 19.00 – postni govor: g. Marko Čižman

Poslanica papeža Frančiška za postni čas 2018

»Lažni preroki izkoriščajo človekova čustva, da bi jih zasužnjili in jih pripeljali tja, kamor sami hočejo. Koliko Božjih otrok zapade vplivu laskavih kratkotrajnih užitkov, ki jih zmotno pojmujejo kot srečo! Koliko moških in žensk zaslepi denar, v resnici pa jih zasužnjuje z dobičkom ali bednimi koristmi. Koliko jih živi z mislijo, da so samozadostni, zato padejo v past osamljenosti!

Naslednji lažni preroki so sleparji, ki ponujajo svoja zdravila kot takojšnjo rešitev trpljenja, čeprav se nato izkažejo za popolnoma neučinkovita. Kolikim mladim so kot lažno zdravilo ponujene droge in odnosi v smislu »uporabi in odvrzi«! Koliko se jih zapleta v popolnoma virtualno življenje, v katerem se sicer odnosi zdijo bolj preprosti in hitri, a se potem dramatično izkaže, da so brez smisla! Ti prevaranti, ki ponujajo stvari brez vrednosti, pa odvzamejo to, kar je najbolj dragoceno: dostojanstvo, svobodo in sposobnost ljubiti. Prevarajo nas z nečimrnostjo, zaradi katere postanemo podobni pavom, s čimer se osmešimo brez možnosti vrnitve. Kar pa ni čudno: hudič, ki »je lažnivec in oče laži« (Jn 8,44), od nekdaj predstavlja zlo kot dobro in lažno kot resnično z namenom, da bi zmedel človekovo srce…«