Skoči na vsebino

II. adventna nedelja, 8. december 2019

II. ADVENTNA NEDELJA, 8. december – BREZMADEŽNO SPOČETJE DEVICE MARIJE

VABILO NA PREDAVANJE
19.45 – vabimo vas na adventni večer, na katerem bomo prisluhnili gospe Silvi Matos. Svoje pričevanje je naslovila: »ŽIVETI POLNOST ŽIVLJENJA V VSEH OBDOBJIH«.

Silva Matos je diplomirana psihologinja in terapevtka. Že kot študentka je predavala o lepem vedenju, čuječnosti in spodbudah pri vzgoji. Kot psihologinja je delovala v gospodarstvu, bančništvu ter kot svetovalka za šolsko mladino in izobraževanje odraslih. Bogastvo izkušenj črpa iz svojega dela in povezanosti z ljudmi ter iz številne družine, iz katere izhaja in tudi družine, ki sta jo ustvarila z možem. Njun svet so ljudje, prijatelji in knjige.

Zberemo se v Frančiškovi dvorani, povabite še koga!

PONEDELJEK, 9. december

 • V pisarni sprejemamo mašne namene za januar in februar!
 • 20.00 – seja ŽPS

SREDA, 11. december

 • 20.00 – Evroradijski koncert komornega zbora DEKOR, ki bo pod vodstvom Petre Grassi in ob spremljavi organistke Polone Gantar prepeval slovenske božične pesmi – vabljeni!

SOBOTA, 14. december

 • 10.00 – srečanje za sodelavce Karitas ljubljanskih frančiškanskih župnij (dvorana)

III. ADVENTNA NEDELJA – 15. december

 • 10.00 – pri družinski maši bomo gostili bolne, ostarele in gibalno ovirane, sodelujejo prostovoljci iz Frančiškovega študentskega doma  in Župnijski zbor.

Po maši jim bomo v dvorani postregli kosilo, jih obdarili in omogočili medgeneracijsko druženje!

 • 11.00 – sestanek za starše ministrantov (spodnja učilnica)
 • 14.30 – srečanje skupnosti Vera in luč

*  *  *  *  *

 • V KIOSKU dobite Družinsko pratiko ter Marijanski in namizni koledar za leto 2020!
 • DOBRODELNA NABIRKA in SEJEM
  • V nabirki prejšnje nedelje ste prispevali 1.160 €, na sejmu, ki ga je pripravila mladinska skupina, pa se je zbralo 1.050€ – hvala za vaše darove, ki bodo preko prostovoljcev Karitas dosegli družine v stiski!
 • Adventna akcija Otroci za otroke vabi veroučence k zbiranju denarja za otroke v revnih deželah.  Adventni koledar za vsak dan prinaša zgodbo iz življenja misijonarja Ignacija Knobleharja. Kartonsko škatlico, kamor zbirajo darove, bodo  položili pred Jezusa v jaslicah v cerkvi na Svete tri kralje.