Skoči na vsebino

II. postna nedelja, 8. marec 2020

PONEDELJEK, 9. marec

V pisarni sprejemamo mašne namene za meseca april in maj!

  • 20.00 – seja ŽPS

SREDA, 11. marec

  • 18.30 – križev pot

PETEK, 13. marec

  • 18.30 – križev pot: veroučenci 4. razreda

III. POSTNA NEDELJA, 15.3.

  • 10.00 – pri družinski maši sodelujejo veroučenci 8. raz-reda in njihovi starši
  • 14.30 – srečanje skupnosti Vera in luč z mašo (dvorana)
  • 18.30 – križev pot
  • 19.00 – orgelska maša, pri kateri bodo sodelovale učenke iz razreda prof. Nine Frank

Pastirsko pismo pred izbiro novih članov ŽPS

»Dragi bratje in sestre! Po naših župnijah bomo imeli prihodnjo nedeljo (22. marca) izbiro novih župnijskih pastoralnih svetov, ki naj bi dali možnost za novo rast razgibanega pastoralnega življenja v naših župnijskih občestvih. Hvala vsem, ki ste doslej sodelovali, in hvala vsem, ki boste sprejeli članstvo za naprej. Svetniki pomagate s svojimi darovi graditi župnijo, da bi postala vsem dostopen vodnjak – studenec žive vode. Sveti Pavel poudarja, da smo po krstu vsi kristjani udje Kristusovega telesa, Cerkve. Pri krstu smo bili včlenjeni v Kristusa in pri birmi potrjeni z darovi Svetega Duha. Upodobljeni po Njem smo poklicani in poslani, da bi živo vodo evangelija na različne načine prinašali ljudem, s katerimi se srečujemo. Vsak ima v skladu z darovi, ki jih je prejel, edinstveno in posebno vlogo v odrešenj-skem načrtu in je namesto njega ne more izpolniti nihče drug. Vsak izmed nas ima nalogo, da Božjo voljo spozna, jo sprejme in živi. Tako osebno odgovori na klic k svetosti. Vsi kristjani imamo zato dolžnost, da si prizadevamo, kako bi sode-lovali pri poslanstvu Cerkve. Poslanstvo je v tem, da bi župnije postale kraji, kjer bogoslužje, oznanjevanje in dobrodelnost spodbujajo župljane vseh starosti, da bi si prizadevali prepoznati svojo poklicanost…« (1. del)

MOLITEV za modro izbiro
članov Župnijskega pastoralnega sveta

Dobri Bog,
pred nami je za našo župnijo pomemben dan,
ko bomo izbirali člane župnijskega pastoralnega sveta.
Pomagaj nam, da bomo v svojih bratih in sestrah
po navdihu Svetega Duha prepoznali tiste,
ki bodo to nalogo v naši župniji sprejeli z odprtim srcem in odgovornostjo.
Pomagaj nam, da jim bomo tudi ostali župljani
pri tem odgovornem delu
pomagali s svojimi darovi in bomo tako skupaj skrbeli
za bogato življenje naše župnije!
Amen.