Skoči na vsebino

II. postna nedelja, 17. marec 2019

II.  POSTNA NEDELJA, 17. marec

  • 18.30 – križev pot
Predavanje

Ob 20.00 smo v goste povabili voditelja Nadškofijskega arhiva, zgodovinarja prof. dr. Franceta M. Dolinarja. V njegovem predavanju z naslovom “Sveto in sveti na Slovenskem nekoč in danes” se bomo seznanili s slovenskimi “svetniki”, blaženimi in božjimi služabniki ter s pogoji in merili za dosego  svetništva – vljudno vabljeni v župnijsko dvorano!

PONEDELJEK, 18. marec

  • V pisarni sprejemamo mašne namene za meseca april in maj!

TOREK, 19. marec – sv. Jožef, Jezusov rednik; praznične maše: ob 7h, 10h in 19h.

SREDA, 20. marec

  • 18.30 – križev pot
  • 19.30 – Teološka fakulteta: na podlagi knjige J. B. Petersona »12 pravil za življenje« bo dr. Stanko Gerjolj razglabljal, kako krščanstvo daje izzive za svobodo odločanja…

PETEK, 22. marec

  • 18.30 – križev pot molijo veroučenci 4. in 5. razreda

SOBOTA, 23. marec

  • 7.00 – odhod romarskega avtobusa na Svete gore ob Sotli, Olimje in Šmarje pri Jelšah. Prispevek za prevoz in kosilo: 25€. Vrnemo se do 19h. V avtobusu je še 15 prostih mest – prijavite se v pisarni!

III.       POSTNA NEDELJA, 24. marec

  • 10.00 – pri družinski maši sodelujejo veroučenci 1. raz-reda in njihovi starši; poje Otroški zbor
  • 10.45 – takoj po maši bo v cerkvi pred materinskim dnevom AKADEMIJA ZA STARŠE, ki jo bodo pripravili veroučenci pod vodstvom katehistinje Sonje
  • 19.00 – birmanska maša, pri kateri bo pela Mladinska vokalna zasedba

*  *  *  *  *

BARVE ZELENEGA SMARAGDA

Nedelja, 24. marec ob 17h v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma

Gre za ljudsko simfonično pesnitev slovenskega skladatelja in duhovnika Avgusta Ipavca, ki je pretresljiv spomin na trpljenje vseh žrtev I. svetovne vojne, še posebej na soški fronti. V glasbo so vpete recitacije dramskih igralcev (verzi Simona Gregorčiča v slutnji vojnih strahot), Božje vile, ki ga tolaži, ter slovenskega, avstrijskega, italijanskega, mad-žarskega in ruskega vojaka, ki berejo izvirna pisma s fronte domačim ali prejeta od njih na fronto.

Vstopnice: www.cd-cc.si/sl/kultura/glasba/simfonicna-pesnitev-barve-zelenega-smaragda