Skoči na vsebino

II. postna nedelja, 21. februar 2016

II. POSTNA NEDELJA, 21. februar

 • 18.30 – križev pot
 • 19.45 – 2. postni večer s frančiškanskimi pričevalci: p. Pashal Gorjup – ogled pogovora, ki ga je predvajala TV Slovenija (dvorana) – vabljeni!
 • PONEDELJEK, 22. februar
 • 17.00 – biblična skupina: Psalm 9 in 10
 • 19.30 – vabimo na Teološko fakulteto na predavanje prof. dr. Jožeta Krašovca: “Ali je Bog res genociden?”
 • TOREK, 23. februar
 • 18.40 – odhod kombija izpred župnišča – verouk za odrasle gre na Vič, kjer se bomo udeležili predavanja p. dr. Mirana Špeliča o Božjem usmiljenju pri cerkvenih očetih.
 • SREDA, 24. februar
 • 18.30 – križev pot
 • 20.15 – zakonci sv. Eme
 • PETEK, 26. februar
 • 18.30 – križev pot pripravijo ministranti
 • SOBOTA, 27. februar – postno romanje na Reko, Trsat in Krk: ob 6.00 bo odhod avtobusa izpred naše cerkve; na Trsatu bo priložnost za spoved; na Krku nas bo v imenu krškega škofa pozdravil generalni vikar krške škofije. S seboj moramo vzeti veljavni osebni dokument, saj bomo prešli državno mejo. V pisarni, po telefonu 01/583-72-75 ali na spletni strani se lahko prijavite za kosilo. V nedeljo boste na oglasni deski lahko prebrali sedežni red v avtobusu. Nekaj mest je še prostih. Voditelja: p. Gregor in p. Bogdan Rus. Vse župljane, romarje in tiste, ki boste ostali doma, prosimo, da ta dan spremljamo z iskreno prošnjo Bogu, da bi nas povezal in nas v letu usmiljenja obdaril s svojo navzočnostjo – tako to ne bo dogodek samo za romarje ampak za vso župnijo!
 • III. POSTNA NEDELJA, 28.2.
 • 8.30 – poje Otroški zbor
 • 10.00 – pri družinski maši sodelujejo veroučenci 4. razreda in njihovi starši, poje pa Župnijski zbor
 • 18.30 – križev pot
 • 19.45 – 3. postni večer s frančiškanskimi pričevalci: ogledali si bomo pogovor s šiškarjem p. Mirkom Silvestrom
 • Kako biti usmiljen v svetem letu?
  – v molitvi premišljuj dobre lastnosti nekoga, ki ga težko sprejemaš;
  – če se ne moreš usesti poleg brezdomca, vsaj pošlji kakšen dar ustanovi, ki se ukvarja z ubogimi;
  – obnovi telesna in duhovna dela usmiljenja in bližnjim pokaži, kaj pomenijo…
 • »DELI JEZUSA«
  V letošnjem postnem času imate novo priložnost, da še bolj spoznate Jezusa in se mu približate. Vzemite si 3 minute na dan, odklikajte na Pridi.com, Facebook, Twitter ali Youtube, in poiščite #deliJezusa (ali preko televizije Exodus, vsak dan ob 7h, 13h in 19h). Preko kratkega filma vas bo nagovoril eden od slovenskih kristjanov, ki bo z vami delil izkušnjo vere v Jezusa in vas povabil, da pričujete o svoji veri tudi vi!