Skoči na vsebino

III. adventna nedelja, 13. december 2020

PONEDELJEK, 14. december

V pisarni lahko dobite  Marijanski koledar in naročite mašne namene za meseca januar in februar 2021!

20.00 – zoom-seja Žup. pastoralnega sveta

SREDA, 16. december – začetek božične 9-dnevnice

PREDPRAZNIČNO SPOVEDOVANJE v kapeli Žalostne Matere Božje (za oltarjem)

  • za družine z otroki: v petek (18.12.), soboto in nedeljo od 16h do 18h.
  • za odrasle: v petek: 18.00 – 19.30,
    v soboto: 8.00 -10.00 in 18.00 -19.30 ter
    v nedeljo: 7.00 -11.00 in 16.00 – 19.00

Patri smo vam na voljo za prejem sv. obhajila vsak dan ob urah rednih maš. Za spoved in obhajilo se je možno dogovoriti tudi preko telefona oz. e-pošte.

DOBRODELNE VOŠČILNICE

Namesto adventnega sejma, na katerem so zadnji dve leti zbirali prispevke za šišenske družine v stiski, so se naši mladinci-animatorji odločili, da letos izdelajo, napišejo in razpošljejo božične voščilnice bolnim, ostarelim in zapuščenim župljanom, ki jih sicer ne poznajo, a bodo zagotovo veseli njihove pozornosti…


»Gospod na srca trka, odprimo mu jih vsi,
naj vsaka misel mrka, od nas se poslovi.
Zaupno vsi prosimo: Gospod, ne múdi se!
Veselo naredimo mu v srcih jaslice.«

IV. ADVENTNA NEDELJA, 20. december

Skavti nam bodo prinesli Luč miru iz Betlehema, ki bo gorela pod korom do Božiča. S seboj prinesite steklene posodice, v katere boste vložili novo svečo ali pa jih boste dobili v cerkvi. Prinesite jo na dom še komu, ki ne more ali si ne upa priti v cerkev!

»Pogosto so tudi meni – kakor Cankarju – stališča ali ravnanja Cerkve nerazumljiva…

Peter Boštjančič (vir slike)

Ne morem pa reči, da sem a-priori proti instituciji kot takšni, tudi katoliška Cerkev se spreminja, zelo rad prisluhnem papežu Frančišku… Da ne govorim o sv. Frančišku Asiškem, ki je svetal primer popolne predanosti Bogu v vsem svojem uboštvu ter v skrbi za pozabljene… Posebej pa je treba pri njem izpostaviti ponižnost, ki bi morala biti tudi danes naše vodilo, namesto tega pa vse prepogosto vladajo aroganca, vsevednost in prepričanje o naši vsemogočnosti.«

Peter Boštjančič, prejemnik Borštnikovega prstana

Mašni nameni v tem tednu