Skoči na vsebino

III. postna nedelja, 24. marec 2019

III.    POSTNA NEDELJA, 24. marec

TEDEN DRUŽINE

Letos so v središču pastoralnega prizadevanja družine z majhnimi otroki, pod geslom Majhni koraki. Vsaka pot v veri se namreč začenja z majhnimi koraki. Prav je, da znamo mladim družinam približati, kateri so ti mali koraki, ki jih lahko naredijo sami. Pomembno pa je tudi za vse druge, ki že »hodimo v veri«, da pokažejo razumevanje za te prve korake…

PONEDELJEK, 25. marec – Gospodovo oznanjenje Mariji, slovesni praznik; svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.

SREDA, 27. marec

  • 18.30 – križev pot
  • 20.15 – zakonci sv. Eme

PETEK, 29. marec

  • 17.00 – odhod 28 prvoobhajancev in animatorjev na duhovni vikend na Bled, kjer se bodo pripravljali na prejem zakramenta sv. Rešnjega telesa in opravili tudi prvo sveto spoved
  • 18.30 – križev pot molijo veroučenci 6. in 7. razreda ter njihovi starši

IV.    POSTNA NEDELJA, 31. marec

  • 10.00 – pri družinski maši sodelujejo veroučenci 6. razreda in njihovi starši

premik-urePREMIK URE na poletni čas: ob 2h zjutraj jo premaknite za eno uro naprej – spali bomo torej 1 uro manj!

 

 

 

*  *  *  *  *

OBNOVA PODSTREŠJA IN NOVA CERKVENA VRATA

Zimski meseci so primerni za obnovitvena dela znotraj zgradb. Tako smo v preteklih dveh mesecih temeljito očistili cerkveno podstrešje, ki meri 1.300 m². Več kot 50 let stara toplotna izolacija je razpadla, kopičili so se iztrebki golobov in odsluženo pohištvo je zavzemalo vedno več prostora. Na deponijo je bilo potrebno odpeljati 78 m³ odpadnega materiala. Posesali smo prah in položili novo sodobnejšo izolacijo. Račun za opravljeno delo je 25.157 €. Za pomoč smo prosili Frančiškansko provinco, ki je  izdatek v celoti poravnala, za kar smo ji zelo hvaležni. Ob priložnosti si boste lahko podstrešje tudi ogledali. Prejšnji teden pa smo  zamenjali še dvojna stranska cerkvena vrata, stara so bila dotrajana. Cena: 8.027 €. Zaupamo v vašo skrb za lepoto našega svetišča in vašo velikodušnost, da boste po svojih močeh pomagali odplačati ta izdatek. Že v naprej: Bog povrni za vsak vaš dar!