Skoči na vsebino

III. postna nedelja, 4. marec 2018

PONEDELJEK, 5. marec

  • V pisarni sprejemamo mašne namene za april in maj, pa tudi v marcu je še nekaj prostih terminov – se priporočamo!
  • 20.00 – tajništvo ŽPS

SREDA, 7. marec

  • 18.30 – križev pot

PETEK, 9. marec

  • 18.30 – križev pot molijo veroučenci 7. in 8. razreda, vabljeni tudi drugi otroci, starši in stari starši !

SOBOTA, 10. marec

  • 9.00 – izobraževanje za člane ŽPS v Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu
  • 16.00 – 20.00: intenzivne pevske vaje za Mladinski zbor

IV. POSTNA NEDELJA, 11. marec

  • 10.00 – družinsko mašo oblikujejo vero-učenci 3. razreda in njihovi starši, poje Župnijski zbor
  • 18.30 – križev pot
  • 19.00 – postni govor: p. dr. Andraž Arko, bežigrajski župnik; poje Mladinski zbor

*  *  *  *  *

Napovedujemo PRIČEVALSKI VEČER ZA ZAKONCE v nedeljo, 18. marca ob 20h: Marko in Monika Zupanc nam bosta spregovorila, kako lahko različnost med njima v edinosti z Jezusom obrodi sadove – vabljeni vsi zakonci, posebej starši veroučencev in tudi predšolskih otrok!

Papeževa poslanica za post

»Ljubezen se ohlaja tudi po naših skupnostih. V apostolski spodbudi Veselje evangelija sem skušal opisati najočitnejša znamenja pomanjkanja ljubezni: sebična naveličanost, jalov pesimizem, skušnjava po osamitvi, vpletenost v nenehne »bratomorne vojne«, posvetna miselnost ter zmanjševanje misijonarske gorečnosti.

Kaj storiti? Če v svoji notranjosti ter okoli nas opazimo pravkar opisana znamenja, nam Cerkev kot mati in učiteljica, skupaj z včasih grenkim zdravilom, v tem postnem času ponuja sladko sredstvo molitve, miloščine in posta. Več časa posvetimo molitvi in omogočimo svojemu srcu, da odkrije skrivne laži, s katerimi varamo sami sebe, in končno začnimo iskati tolažbo v Bogu.

Dajanje miloščine nas osvobaja pohlepnosti ter nam pomaga odkriti, da je drugi naš brat, saj to, kar imamo, ni nikoli samo naše. O, kako si želim, da bi kristjani v deljenju dobrin videli konkretno pričevanje občestva, ki ga živimo v Cerkvi! Kako si želim, da bi v naših  odnosih slišali klic božje Previdnosti, saj je vsako dejanje miloščine sodelovanje z Bogom v skrbi za njegove otroke.…«