Skoči na vsebino

MARIJA, BOŽJA MATI – nedelja, 1. januar 2017 – svetovni dan miru

Dragi verniki,

naj bo novo leto – v katerem bomo praznovali 90 let naše šišenske župnije – nam vsem v izziv, da bi se še bolj povezovali in sodelovali v prizadevanju za širitev Božjega kraljestva v naši okolici; naj bo Jezus, novorojeni Odrešenik, tudi v prihodnje vir našega upanja, poguma in veselja!

PONEDELJEK, 2. januar

  • 9.00 – sankanje ali drsanje (prijavite se p. Gregorju!)
  • 20.00 – katehetski svet

TOREK, 3. januar

  • V pisarni sprejemamo mašne namene za meseca februar in marec!
  • 19.45 – verouk za odrasle

PETEK, 6. januar – Gospodovo razglašenje ali Sveti trije kralji; praznične maše bodo ob 7h, 10h, 17.30 in 19h

  • 17.30 – k družinski maši naj otroci prinesejo hranilnike z darovi za lačne otroke v misijonskih deželah in jih položijo pred Jezusove jasli pred oltarjem; pri maši bodo sodelovali tudi koledniki, oblečeni v tri kralje, in otroški zbor

NEDELJA, 8. januar – JEZUSOV KRST

  • 10.00 – pri maši sodelujejo prvoobhajanci (3. razred) in njihovi starši, poje in igra Družinski bend
  • 20.00 – Mešani pevski zbor Glasbene matice bo izvedel koncert božičnih pesmi, s katerimi so nastopili tudi pri živih jaslicah v Postojnski jami

N A P O V E D N I K

  • Nedelja, 15. januar ob 20h – p. dr. Tadej Strehovec: Kristjan in bioetika
  • Sreda, 8. februar ob 14h: umetnostno-zgodovinska ekskurzija pod vodstvom prof. Tomaša Valene –  skupaj z Bežigrajčani  si bomo ob 60-letnici  Plečnikove smrti ogledali tri njegove cerkve: Sv. Mihaela v Črni vasi, Sv. Cirila in Metoda za Bežigradom in Sv. Frančiška v Šiški
  • Sreda, 8. februar ob 20h: na večer kulturnega dne nas bo obiskal bas-baritonist Marcos Fink in nam z besedo in pesmijo predstavil svoj pogled na svet