Skoči na vsebino

Nedelja Jezusovega krsta, 8. januar 2017

PLEČNIKOVO LETO
7. jaunarja je minilo 60 let od smrti našega največjega arhitekta Jožeta Plečnika, zato je Ministrstvo za kulturo razglasilo leto 2017 za Plečnikovo leto.

Na njegovem pogrebu je škof Anton Vovk spregovoril takole:

»Minili so božični dnevi, prazniki učlovečenega Odrešenika in prazniki slovenske domačnosti. Spremili smo še Tri modre, ki so Odrešeniku prinesli darove: zlata, kadila in mire. Ko so pa s svojim praznikom odšli Trije modri, je že v naslednjem dopoldnevu položil tudi veliki pokojnik vse zaklade svojega nedo-segljivega duha pred Boga, sodnika vseh živih in mrtvih. Raziskovalci njegovega izrednega in plodovitega življenja bodo te zaklade študirali, upo-rabljali in poveličevali, dokler bo slovenska in zraven še dunajska in češka hvaležnost živela. Moja dolžnost pa je, da skromnemu mojstru izrečem ob grobu zahvalo v imenu Cerkve in še posebej v imenu ljubljanske škofje za njegova pomembna sakralna poklonila. Saj je v življenju vsako hvalo, zahvalo in izredno plačilo odklanjal, iskreno hvaležen le Bogu za darove duha in domovini za vsakdanji kruh.«

NEDELJA, 8. januar – JEZUSOV KRST

  • 20.00 – po maši bo Mešani pevski zbor Glasbene matice pod vodstvom Žive Ploj Peršuh izvedel koncert božičnih pesmi, ki so jih zapeli tudi v predstavi Žive jaslice v Postojnski jami

PONEDELJEK, 9. januar

  • 20.00 – seja ŽPS

SOBOTA, 14. januar

  • 17.30 – srečanje FSR

2. NAVADNA NEDELJA, 15.1.

  • 10.00 – pri maši sodelujejo veroučenci 7. razreda in njihovi starši, poje OPZ
  • 14.30 – srečanje in sv. maša za skupnost Vera in luč
Večer za odrasle
Nedelja, 15. 1. 2017 ob 20.00 – v tokratnem večeru za odrasle bo naš gost p. dr. Tadej Strehovec, predavatelj moralne teologije na Teološki fakulteti; spregovoril nam bo o katoliškem pogledu na mejna bioetična vprašanja sodobne družbe

N A P O V E D N I K

  • Sreda, 8. februar ob 14h: umetnostno-zgodovinska ekskurzija pod vodstvom prof. Tomaša Valene –  skupaj z Bežigrajčani  si bomo ogledali tri Plečnikove cerkve: Sv. Mihaela v Črni vasi, Sv. Cirila in Metoda za Bežigradom in Sv. Frančiška v Šiški
  • Sreda, 8. februar ob 20h: na večer kulturnega dne nas bo obiskal bas-baritonist Marcos Fink in nam z besedo in pesmijo predstavil svoj pogled na svet