Skoči na vsebino

NEDELJA SVETE DRUŽINE, 29. december 2019

PONEDELJEK, 30. december

V pisarni sprejemamo mašne namene za meseca februar in marec

TOREK, 31. december – sv. Silvester

  • 8.00 – silvestrski pohod v hribe, primeren za družine z otroki, bo vodil p. Silvin
  • 19.00 – ZAHVALNA maša, po njej zdravica novemu letu, povabljeni v dvorano!

SREDA, 1. januar 2020 – Marija, sveta Božja mati in Novo leto, dan miru

  • Svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.
  • 19.45 – orgelski koncert študenta Glasbenega konzer-vatorija v Parizu iz razreda prof. Olivierja Latrya (glavni organist katedrale Notre Dame de Paris), ki se odlikuje po izrednem talentu za improvizacijo

ČETRTEK, 2. januar – prvi v mesecu

  • 18.00 – molitvena ura pred Najsvetejšim za nove duhovne in redovne poklice

PETEK, 3. januar – prvi v mesecu

Delitev zakramentov ozdravljanja bolnim in onemoglim po domovih.

II. NEDELJA po BOŽIČU, 5. januar

VABILO NA KONCERT
19.45 – koncert mešanega pevskega zbora TRNOVCI pod vodstvom Petre Frece in Majde Hauptman; na sporedu bodo božične in druge sakralne skladbe Händla, Gruberja, Busta, Močnika, Kogoja in Missona – vljudno vabljeni!

PONEDELJEK, 6. januar – Sveti trije kralji

17.30 – sveto mašo bodo oblikovali veroučenci in starši 1. razreda. Otroci naj prinesejo k maši  hranilnike z darovi za otroke v misijonskih deželah in jih položijo pred Jezusove jasli!

 

RAZLAGA ŠIŠENSKIH JASLIC

Zamislila in izdelala sta jih slikar Jože Bartolj in njegova hči Katarina, študentka restavratorstva. Za osnovo sta si vzela figure, ki jih je izdelal pleterski kartuzijan p.  Wolfgang Kogler. Katarina je obnovila poškodovane figure, manjkajoče pa nadomestila z zvestimi replikami – tako je  dopolnila komplet, ki smo ga v župniji že imeli. Jože pa je izdelal sceno za različne prizore, ki sestavljajo letošnje jaslice: angelovo oznanjenje, Marijin obisk Elizabete, popis prebivalstva, iskanje prenočišča, rojstvo, darovanje v templju in beg v Egipt. Na koncu je celotno postavitev s svetlečimi diodami  domišljeno osvetlil g. Tomaž Zorko.

Čestitke vsem trem!