Skoči na vsebino

NEDELJA SVETE TROJICE, 11. junij 2017

NEDELJA, 11. junij

 • 19.00 – sv. mašo bo s koralnimi spevi obogatila  vokalna skupina Insula memoriae
 • 20.00 – KATEHETSKI svet

PONEDELJEK, 12. junij

 • 20.00 – zaključna seja ŽPS, na kateri bomo ovrednotili delo v minulem pastoralnem letu

ČETRTEK, 15. junij – TELOVO, Sveto rešnje Telo in Kri, slovesni in zapovedani praznik; svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.

TELOVSKA PROCESIJA bo ob koncu večerne  maše po samostanskem vrtu; nosači neba in bander ter prvoobhajanci naj se zberejo ob 18.45 pred cerkvijo (v belih oblekah in s košaricami cvetja z domačih vrtov, ki ga bodo sipali pred oltarji)

SOBOTA, 17. junij

 • 9.00 – TABOR Frančiškovega svetnega reda;
 • 10.00 – p. Bernardin Sušnik bo spregovoril o duhovnosti Jožeta Plečnika;
 • 11.00 – dr. Peter Krečič bo vodil OGLED cerkve in razlagal Plečnikovo simboliko;
 • 12.00 – sv. maša, kosilo in litanije

*  *  *  *  *

PERSONALNA OKREPITEV – v našo samostansko skupnost prihaja p. Bernardin Sušnik, ki ga stari Šiškarji poznate že iz obdobja 1961-68, ko je v naši župniji opravljal kaplansko službo; kasneje je študiral biblično teologijo v Rimu, zadnjih 28 let pa je duhovno oskrboval slovenske izseljence v ZDA (Lemont), kjer je urejal revijo Ave Marija, s čimer bo v spletni obliki nadaljeval tudi pri nas. Želimo mu, da bi med nami užival prijetno jesen življenja!

11. NAVADNA NEDELJA, 18.6.

 • 10.00 – katehetska maša ob zaključku veroučnega leta, s katero se bomo Bogu zahvalili za nova spoznanja in izkušnje; po njej bomo pred cerkvijo delili spričevala in sladoled! J

N A P O V E D N I K

 • nedelja, 25. junij ob 10h: ZAKONSKI JUBILEJI – vabimo pare, ki obhajate 10, 15, 20, 25, … 50-letnico sv. zakona, da v pisarni ali na info@zupnija-siska.si sporočite ime, priimek, datum in kraj poroke.
 • 25. junij – 1. julij: letovanje za ministrante, pevce in animatorje
 • 30. julij – 4. avgust: Mladinski festival v Medjugorju (p. Bogdan)
 • 21. – 25. avgust: ORATORIJ

VEČNE ZAOBLJUBE s. Katje Balažic

 • 6. avgusta ob 10h v naši cerkvi

Naša župljanka Katja se je l. 2006 pridružila Družbi hčera Marije Pomočnice, ki je bila ustanovljena 1872, ko so sv. Marija Dominika Mazzarello in drugih 10 deklet dale prve zaobljube v roke sv. Janeza Boska. Danes je Družba razširjena po vsem svetu in šteje čez 12.000 sester. V Sloveniji jih deluje okrog 40 v šestih skupnostih: v Ljubljani, Radljah, Murski Soboti, Novem mestu in na Bledu. Poslanstvo salezijank je celostna vzgoja mladih po preventivnem vzgojnem sistemu.