Skoči na vsebino

Papež Frančišek sprejel vodstvo reda manjših bratov

VATIKAN (sobota, 15. marec 2014, RV) – Papež Frančišek je danes dopoldne sprejel v avdienco generalnega ministra reda manjših bratov p. Michaela Anthonyja Perryja in enajst članov generalnega definitorija. Sveti oče je frančiškane pozval, naj so prinašalci usmiljenja povsod po svetu, kot je za Radio Vatikan zatrdil p. Perry. »Povedal nam je, da moramo usmiljenje še naprej prinašati vsem, na vse konce sveta, v vseh 112 držav, kjer se nahaja 13.000 frančiškanov,« je povedal. Govoril jim je tudi o njihovi duhovnosti: majhnosti, uboštvu, Kristusovih ubožcih, kar morajo frančiškani ohranjati v središču svojega pričevanja. Papež je prav tako poudaril pomen bližine ljudem, je še zatrdil p. Perry.

Besedilo je s spletne strani Radia Vatikan