Skoči na vsebino

Papež preko sporočila pozdravil peti frančiškanski festival

VATIKAN (sobota, 28. september 2013, RV) – V Riminiju od 27. do 29. septembra poteka peti frančiškanski festival. Posvečen je temi poti, konkretneje potovanju svetega Frančiška pred 800 leti in ob tem metafori potovanja kot bistvenega stanja vsakega človeka. Udeležencem je sporočilo, katerega je podpisal državni tajnik, kardinal Tarcisio Bertone, poslal tudi papež Frančišek. Prebrano je bilo včeraj popoldne med otvoritveno slovesnostjo. Papež je izrazil bližino do te pobude, katere namen je ponesti frančiškansko karizmo na trge in med ljudi. Obenem je sveti oče prosil tudi, naj molijo zanj in njegovo poslanstvo. Izrazil pa je še željo po vedno celovitejšem sprejemanju duhovnosti asiškega ubožca, žive podobe Kristusa, in velikodušnem evangeljskem pričevanju, ki bi ga nenehno podpirala iskrena bratska ljubezen.

Besedilo je s spletne strani Radia Vatikan