Skoči na vsebino

Svetopisemski maraton 2013 v znamenju ljubezni

Na svetopisemskem maratonu bomo že šesto leto zapored teden dni vztrajali v neprekinjenem branju Svetega pisma.

Z naslovom »Največja je ljubezen« želimo opozoriti na Božjo ljubezen, ki jo svet danes tako neizmerno potrebuje, vendar pa se vse prehitro zadovolji s cenenimi nadomestki. Želimo, da kar največ ljudi v polnosti doživi Ljubezen, ki je potrpežljiva, ki ni nevoščljiva, se ne ponaša in ne napihuje, ki ne išče svojega, se ne da razdražiti, ne misli hudega; najde ljubezen, ki vse prenaša in ki nikoli ne mine (prim. 1 Kor 13,4-8).

Le če bomo sami doživeli takšno ljubezen, jo bomo zmožni podeliti tudi drugim.

Kdaj bo Svetopisemski maraton potekal?
Svetopisemski maraton se bo odvijal v Marijini kapeli pri Svetem Jožefu v Ljubljani in bo trajal od nedelje, 6. oktobra do nedelje, 13. oktobra 2013.

Pričetek bo v nedeljo, 6. oktobra ob 20. uri, ko se bomo skupaj s predstavniki različnih krščanskih Cerkva zbrali na Taizéjski molitvi, zaključili pa ga bomo v nedeljo, 13. oktobra ob 17. uri v cerkvi sv. Jožefa.

Več na: www.svetopisemskimaraton.si