Skoči na vsebino

V. postna nedelja, 18. marec 2018

TEDEN DRUŽINE – 19. do 25. marec

 • Zakon je zakrament za življenje sredi vsakdanjika. Zakonci ste povabljeni, da vsak dan v tem tednu naredite korake, opisane na zloženkah, ki jih dobite ob izhodu. Ob tem boste odkrili lepoto Božjega namena za zakon in dobili moč v preizkušnjah!
 • 15.00 – križev pot za družine ljubljanskih frančiškanskih župnij v cerkvi na Rožniku, potem pa vabljeni na flancate s čajem!

 

PRIČEVANJSKI VEČER - 18. marec 2018 ob 20h
Zakonca Marko in Monika Zupanc nam bosta spregovorila, kako lahko različnost med njima v edinosti z Jezusom obrodi sadove – vabljeni vsi zakonci, posebej starši veroučencev in tudi predšolskih otrok!

PONEDELJEK, 19. marec – sv. Jožef, Jezusov rednik

 • praznične maše: ob 7h, 10h in 19h.
 • 20.00 – koncert učencev orgelske šole

SREDA, 21. marec

 • 18.00 – sestanek za starše 3. razreda

PETEK, 23. marec

 • 17.00 – izdelovanje butaric (dvorana)
 • 18.30 – križev pot: veroučenci 4. in 5. razreda

SOBOTA, 24. marec – Gospodovo oznanjenje: svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h

 • 10.00 – pri družinski maši bodo otroci voščili mamicam in očkom za njihov praznik
 • 19.45 – odhod mladih na dekanijsko spokorno bogoslužje v Podutik

VI. POSTNA, 25. marec – CVETNA NEDELJA

 • 8.30 – péti PASIJON z zborom in solisti
 • 10.00 – slovesni blagoslov zelenja in butaric na dvorišču pred cerkvijo, sledi sprevod v cerkev; Pasijon berejo mladi, poje Otroški zbor
 • 20.00 – vaja za Župnijski zbor in orkester, vabljeni tudi nekdanji pevci!
Ogenj velike noči
»Vabim vas, da z vso gorečnostjo, podprti z miloščino, postom in molitvijo, stopite na to pot. Če se včasih zdi, da v mnogih srcih ugaša dejavna ljubezen, pa v Božjem srcu ni tako! On nam podarja vedno nove priložnosti za vedno nove začetke ljubezni. V velikonočni vigiliji bomo znova priče obredu prižiganja velikonočne sveče: »Svetloba slavno vstalega Kristusa naj prežene temine srca in duha!« Luč, prižgana pri »novem ognju«, bo postopoma razsve-tlila občestvo, zbrano pri bogoslužju. Ko bomo poslušali Gospodovo besedo in se hranili z Njegovim telesom, bomo ponovno zagoreli v veri, upanju in dejavni ljubezni. Iz srca vas blagoslavljam ter molim za vas.« papež Frančišek