Skoči na vsebino

V. postna nedelja, 21. marec 2021 – TIHA NEDELJA

OLJČNE VEJICE si lahko vzamete zadaj za glavnim oltarjem – vaši darovi bodo namenjeni obnovi razpadajočih istrskih cerkvic!

18.30 –križev pot

PONEDELJEK, 22. marec

SPOVED za veroučence od 4. do 9. razreda bo potekala v cerkvi med rednimi urami!

SREDA, 24. marec

18.30 – križev pot

20.15 – zakonci sv. Eme (po zoom-u)

ČETRTEK, 25. marec – Gospodovo oznanjenje Mariji, slovesni praznik; svete maše bodo ob 7h, 10h in 19h.

V ljudski pobožnosti se je ta praznik uveljavil predvsem z vsakdanjo trikratno molitvijo Angelovega češčenja, ko je skoro vsak vernik ob zvonjenju trikrat na dan za trenutek odložil svoje delo in zmolil tri Zdravamarije s pristavkom. Po Marijinem materinstvu je posvečeno materinstvo vseh mater, zato na ta praznik obhajamo tudi materinski dan.

PETEK, 26. marec

18.30 – križev pot molijo člani FSR

VI. POSTNA, 28. marec – CVETNA NEDELJA

18.30 – križev pot

OBREDI VELIKEGA TEDNA

Zaradi omejitve števila vernikov pri bogoslužju bomo na Cvetno nedeljo in Veliko noč dodali sv. mašo ob 11.30, blagoslovi jedil pa se bodo pričeli ob 12h in potem vsako polno uro do 18h – če bo kdo ostal zunaj cerkve, bomo obred ponovili tudi na pol ure!


RADIJSKI MISIJON na Radiu Ognjišče (od 21. do 27. marca):

Sodelovali bodo: koprski škof Jurij Bizjak, duhovniki p.  Igor Salmič, Tone Gnidovec, Gabriel Kavčič in Ervin Mozetič ter redovnici s. Marina Štremfelj in s. Anja Kastelic. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. V času misijona bo sveta maša ob 19h. Vsak večer ob 20h bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali tudi poslušalci. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani .


Sreda, 24. marec ob 19.30: Sijaj svetosti dr. Antona Strleta, predavatelj p. dr. Andrej Pirš.  Povezavo do predavanja najdete na strani: https://forms.gle/JBUmw22C1TrRiAYZ6


Mašni nameni v tem tednu