Skoči na vsebino

VELIKA NOČ, 12. april 2020

Letošnji prazniki so res dobesedno »prazni«: prazne šole, prazna igrišča, prazne cerkve… Morda pa nam Bog hoče pokazati, kaj je bistvo Velike noči? Ni bistvena polnost ali praznost  cerkva, miz, košar… Bistven je prazen grob na velikonočno jutro! Bistvena je vera, da bo tudi naš grob nekoč prazen! Bog daj, da bi se znali veseliti te “praznine” in svoje življenje napolniti z vstajenjsko ljubeznijo…

Povezani v molitvi in daritvi svete maše, šišenski patri: Silvin, Bernardin in Gregor

• Škofje vabijo vernike, da spremljate prenos velikonočne maše na TV SLO 2 ob 10.00, nagovor nadškofa Zoreta (TV SLO 1 ob 11.20) in papežev blagoslov Urbi et orbi ob 12.00 na TV SLO 1.

Blagoslov velikonočnega zajtrka

Znamenje križa.
Oče naš.
Molimo.
Nebeški Oče,
blagoslovi ta velikonočni zajtrk.
Naj nas prazniki vstajenja tvojega Sina tako prenovijo,
da bomo vedno bolj hrepeneli po duhovni hrani
ter jo našli v tvoji besedi
in sveti evharistični skrivnosti.
Po Kristusu, našem Gospodu.
Amen.

Velikonočni ponedeljek, 13. april

• Verniki naj sveto mašo spremljajo po Radiu Ognjišče ali TV Exodus.

• Na velikonočni ponedeljek verniki ne obiskujejo svojih bližnjih (t. i. Emavs), da se prepreči nevarnost širjenja epidemije!

ISKRENA ZAHVALA vsem, ki ste  v teh dneh brez skupnega bogoslužja povezani z nami v molitvi, ki ste nam ustno ali pisno voščili ter vsem, ki ste nas podprli tudi z denarnimi darovi namesto odpadlih nabirk!

BELA NEDELJA, 19. april – NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

• Verniki naj spremljajo prenos svete maše iz mariborske stolnice (TV SLO 2 ob 10.00).

• Vabljeni ste tudi k ogledu  nagovora nadškofa Zoreta (TV SLO 1, predvidoma ob 11.20).

SPREJEMANJE MAŠNIH NAMENOV

Za naročanje svetih maš nas pokličite na 01/583-72-70 ali info@zupnija-siska.si. Od 9. maja je še veliko prostih terminov. Dar v ovojnici s pripisom vrzite v nabiralnik pri vhodu. Namesto nabirk lahko za vzdrževanje župnije prispevate na TRR SI56-0201-3009-2375-635.
Bog vam povrni!