Skoči na vsebino

Vsi sveti, nedelja, 1. november 2015

Cerkev za svete razglasi tiste, ki jih po pričevanjih zagotovo prepozna kot takšne – ti so potem tudi deležni svojega liturgičnega spomina čez leto. Verjamemo pa, da je bilo še mnogo ljudi, katerih svetost morda ne bo nikdar javno razglašena – njih pa slavimo na današnji praznik in zaupamo, da tudi oni prosijo za nas pri Bogu, da bi se jim nekoč lahko pridružili…

 • 17.30 – molitev 3 delov rožnega venca in po njej litanije Vseh svetnikov
 • Pokojnim lahko namenimo popolni odpustek, če (v prvih osmih dneh novembra) obiščemo pokopališče, molimo zanje, gremo k sveti maši, prejmemo sv. spoved, obhajilo ter molimo Vero in Očenaš po papeževem namenu. Za pokojne, ki ste jih napisali v novembrskih pismih, bomo vsak dan darovali sveto mašo in molili rožni venec ob 18.30.
 • 20.00 – pridružili se bomo molitvi ljubljanske mladine v cerkvi Vseh svetih na Žalah

PONEDELJEK, 2. november – SPOMIN VSEH VERNIH POKOJNIH

 • Ob 6h zjutraj začnemo z molitvijo rožnega venca za vse pokojne, ki še hrepenijo po Božjem odpuščanju!

TOREK, 3. november

 • 19.45 – verouk za odrasle: »Življenje Jožeta Plečnika«

SREDA, 4. november

 • 20.00 – tajništvo ŽPS

ČETRTEK, 5. november – prvi v mesecu

 • 18.00 – molitvena ura za nove duhovniške in redovniške poklice

PETEK, 6. november – prvi v mesecu

 • Bolnikom in onemoglim bomo dopoldne prinašali zakramente ozdravljanja
 • 17.00 – odhod mladih (9. razred in srednješolci) na duhovni vikend na Brezje
 • 18.00 – pred Najsvetejšim bomo v spravo za naše grehe častili Jezusovo usmiljeno in Marijino brezmadežno srce

32. NAVADNA, 8. november – ZAHVALNA NEDELJA

 • 10.00 – družinsko sv. mašo oblikujejo veroučenci 4. razreda in njihovi starši, poje Otroški pevski zbor

* * * * *
MARTINOVO ROMANJE
V soboto, 14. 11. bomo ob 6.30 v naši cerkvi začeli romanje z molitvijo za blagoslov poti. Maševali bomo v mariborski baziliki Matere Usmiljenja. Obiskali bomo še Slomškov grob, potem pa si bomo ogledali Plečnikovo Cerkev v Bogojini in Tropski vrt v Dobrovniku. Romanje bomo zaključili z Martinovo pojedino. Cena za prevoz in kosilo: 28€. Vrnili se bomo do 21h. V avtobusu je le še 5 prostih mest!