23. nedelja med letom, 8. september 2024 – MALI ŠMAREN

10.00 – MAŠA OB ZAČETKUŠOLSKEGA IN VEROUČNEGA LETA – Svetega Duha bomo prosili za pomoč, da bi v novem delovnem in pastoralnem letu zavzeto iskali Božjo voljo in jo pogumno izpolnjevali.

Gospod Jezus, prijatelj otrok, ozri se na naše otroke in jih blagoslovi.
Tvoji sveti angeli naj jih spremljajo in varujejo.
Daj jim moč, da bodo k verouku prihajali z navdušenjem,
poglabljali svoje versko znanje in vedno bolj spoznavali pot,
po kateri naj hodijo za teboj.
Blagoslovi tudi njihove šolske torbe.
Naj si nabirajo znanje, da bodo znali prav živeti.

VEROUK ŽE POTEKA PO OBJAVLJENEM URNIKU. Prvi teden smo se srečali z otroki in starši, razdelili knjige in prejeli zakrament spovedi – pokore. Jezusu smo izročili grehe iz počitniških dni in naredili dobre sklepe za letošnje leto.

SOBOTA, 14. september POVIŠANJE SVETEGA KRIŽA

Goduje Slovenska frančiškanska provinca Svetega Križa. Molimo za nove poklice, da ne bi v Sloveniji ugasnila karizma svetega Frančiška.

NA BREZJAH je 14. septembra ob 9. uri škofijsko molitveno srečanje za duhovne poklice. Iz bežigrajske in naše župnije bodo šli na pot kolesarji. Ob 6.45 se kolesarji zberejo za romarski blagoslov pod bežigrajskim zvonikom, ob 9.00 molitvena ura in ob 10.00 romarska maša na Brezjah za nove duhovne  poklice; predhodne prijave za kolesarje: uros.ranfl@gmail.com; do Brezij je 45 km.

24. NEDELJA MED LETOM, 15. september – ŽALOSTNA MATI BOŽJA

Tudi v naši cerkvi imamo kapelo Žalostne Marije, ki ji rečemo tudi Sočutna, saj pozna naše težave, skrbi in bolečine. Lepa navada je, če gremo skozi kapelo, se Mariji izročimo in potem sodelujemo v cerkvi pri maši.

STIČNA MLADIH bo 21. septembra. Vse informacije o programu, vstopnicah in prevozu so na spletni strani Katoliške mladine.

ZAKONCI JUBILANTI, prijavite se za skupno praznovanje zakonskih jubilejev, ki bo v nedeljo, 22. septembra, ob 10.  uri.