24. nedelja med letom, 15. september 2024

16.00 – SREČANJE SESTER IN BRATOV  FRANČIŠKOVEGA  SVETNEGA REDA; sveti Frančišek je ustanovitelj redovne skupnosti za moške (frančiškani, kapucini, minoriti…), skupnosti za sestre (klarise) in skupnosti za v svetu živeče zakonce in posameznike (OFS, tretjerednike).
V naši župniji je dejavno bratstvo. Najbolj jih opazimo na praznovanjih župnijskih dnevov in drugih praznovanj. Oni vedno poskrbijo za hrano in postrežbo. Opravljajo pomembno delo služenja, ki ga večkrat ne opazimo.

Vse, ki vam je  blizu  duhovnost  svetega Frančiška, vabimo, da se bratstvu OFS pridružite. Vabimo vas s Frančiškovim pozdravom: Mir in dobro!

PETEK – 20. september

20.00 – ZAKONSKA SKUPINA Janeza Pavla II.
Zakonci ste povabljeni, da osvežite in poglobite svojo zakonsko duhovnost.

25. NEDELJA MED LETOM – 22. september – SLOMŠKOVA NEDELJA NEDELJA ZAKONSKIH JUBILEJEV

• 10.00 – slovesno praznovanje zakonskih jubilejev; nekaj parov je že prijavljenih ostali pa boste še pohiteli
  • 15.00 – srečanje asiških romarjev

OBVESTILO ZA ROMARJE V ASSISI 2024

Poromarsko srečanje udeležencev prvomajskega asiškega romanja z izmenjavo spominov bo v župnijski dvorani v Šiški v nedeljo 22. 9. ob 15h.
Če še niste poslali slik ali jih naložili v spletni album, storite to čimprej.
Album je dosegljiv na naslovu https://photos.app.goo.gl/Lmhyo5GGXUejJrqp7

ali na tem QR

Lepo vabljeni! p. Mari in p. Miran

Smo v letu vere, ki bo  doseglo  vrhunec s papeževo razglasitvijo jubilejnega svetega leta, katerega geslo bo: Romarji upanja

Pred  nami je jesensko romanje: 28. 9. na Koroško h koreninam naše vere.

Ob 7.00 odhod z avtobusom iz Tivolija, preko karavanškega predora v Šentjakob v Rožu (gospodarska šola šolskih sester), Vrbsko jezero in Otok (Maria Wörth), Gospa sveta (sv. Modest), vojvodski prestol na Gosposvetskem polju, Štalenska gora – Magdalensberg (noriško kraljestvo), Ljubljana do 19.00. Avtobus 20 eur, hrana v lastni režiji.
Strokovni vodja prof. Jurij Emeršič.

Prijavite se pri p. Ambrožu ali p. Silvinu oz. z e-prijavnico na spodnji spletni povezavi: https://forms.gle/we2yR16RAh2LEVgW7

Mašni nameni v tem tednu